Měříme pixely přímo na displeji Android zařízení

Správnost implementace grafického návrhu si nyní mohou vývojáři nativních aplikací i mobilních webů přeměřit přímo na displeji Android zařízení. Aplikace Pixel Ruler od českého vývojáře Vladislava Skoumala přináší na Android pravítko, se kterým lze měřit v jakékoliv nainstalované aplikaci i webovém prohlížeči. (TZ)

Doposud tento typ aplikace na trhu chyběl. “Velmi mne omezovalo, že nebylo možné změřit si rozměry jednotlivých prvků designu přímo na telefonu a tak jsem se rozhodl vytvořit si pro tento účel specializovanou aplikaci.” říká autor aplikace Vladislav Skoumal. Mobilní vývojáři si tak až nyní mohou užívat stejný komfort jako jejich desktopoví kolegové.

Podporováno je měření jak přímo v pixelech (px), tak i v density-independent pixelech (dp) a scale-independent pixels (sp), specializovaných jednotkách sloužících pro jednotné zobrazení nezávisle na DPI daného displeje. Výhodou je i možnost pravítka dokovat a odklidit je tak z pracovní plochy na okraj displeje.

Od Androidu verze 4.2 je plně podporována systémová funkce “Maginification gestures”. Pomocí ní je možné trojitým klikem zvětšit libovolnou část obrazovky a přesně změřit zkoumaný prvek.

O autorovi

Vladislav Skoumal se již přes pět let pohybuje ve světě mobilních aplikací, podílel se například na projektech Zapádluj!, Výmoly, Settle Up, nebo Natoč video.

Cena a dostupnost

$0.99 – plná verze

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.skoumal.pixelruler

Zdarma – trial verze

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.skoumal.pixelruler.trial

Web

http://www.pixel-ruler.net/

Tisková zpráva, ikonka a screenshoty

http://www.pixel-ruler.net/files/pixel-ruler-presskit.zip

Twitter verze (140 znaků)

Pixel Ruler – aplikace která měří pixely přímo na displeji Android zařízení. První svého druhu! http://www.pixel-ruler.net/ 

20 slov

Pixel Ruler- pravítko, se kterým měříte pixely přímo na displeji svého Android zařízení. Podporovány PX, DP i SP.

50 slov

Správnost implementace grafického návrhu si nyní mohou vývojáři ověřit přímo na displeji zařízení. Aplikace Pixel Ruler od českého vývojáře Vladislava Skoumala přináší na Android pravítko, se kterým lze měřit v jakékoliv nainstalované aplikaci. Podporováno je měření jak přímo v pixelech (px), tak i v density-independent pixelech (dp) a scale-independent pixels (sp).

100 slov

Správnost implementace grafického návrhu si nyní mohou vývojáři nativních apikací i mobilních webů zkontrolovat přímo na displeji Android zařízení. Aplikace Pixel Ruler od českého vývojáře Vladislava Skoumala přináší na Android pravítko, se kterým lze měřit v jakékoliv nainstalované aplikaci i webovém prohlížeči.

Doposud tento typ aplikace na trhu chyběl. “Velmi mne omezovalo, že nebylo možné změřit si rozměry jednotlivých prvků designu přímo na telefonu a tak jsem se rozhodl vytvořit si pro tento účel specializovanou aplikaci.” říká autor aplikace Vladislav Skoumal.

Podporováno je měření jak přímo v pixelech (px), tak i v density-independent pixelech (dp) a scale-independent pixels (sp).