Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů

Praha, 16. dubna 2014 – Konica Minolta pokračuje ve vývoji moderních kompaktních zařízení formátu A4 . Multifunkční přístroje bizhub C3350 a bizhub C3850 nabízejí pokročilé funkce doposud běžné především pro velká zařízení. Vůbec poprvé je součástí modelů velikosti A4 také revoluční dotykový displej s technologií „Multitouch“. Nové přístroje jsou vhodné jak samostatně pro malé a střední podniky, tak jako doplněk stávajícího tiskové prostředí ve velkých společnostech. (TZ)

„Reagujeme na požadavky zákazníků, kteří chtějí využívat sofistikované funkce velkých přístrojů formátu A3, ale doposud byli limitováni právě jejich rozměry,“ řekl Jindřich Koch, produktový manažer Konica Minolta Business Solutions Czech a dodal: „Nové modely bizhub C3350 a bizhub C3850 nabízejí pokročilé funkce, jako je digitalizace dokumentů do formátů Microsoft Office či PDF/A nebo možnost jejich dlouhodobé archivace. To vše v kompaktním provedení, díky němuž je mohou menší společnosti nebo malé pracovní skupiny využívat přímo ve svých kancelářích. Obě zařízení jsme také vybavili novým dotykovým displejem se stejným systémem ovládání, jaký je běžný u našich velkých multifunkčních přístrojů.“

Nové modely nabízejí také službu vzdáleného dohledu určenou ke sledování stavu zařízení a k automatickému zadávání objednávek spotřebního materiálu či požadavků na údržbu. Vysokou míru bezpečnosti informací zajišťují funkce autentizačního tisku a možnost šifrování dat na pevném disku. Obě zařízení se vyznačují šetrností k životnímu prostředí a to jak použitými materiály, tak i nízkými energetickými nároky.

Bizhub C3350 a bizhub C3850 jsou první zařízení formátu A4, která jsou vybavena dotykovým displejem s technologií „Multitouch“. Uživatelé mohou při jejich ovládání využívat známých pohybů prsty, které jsou charakteristické pro práci s tablety nebo chytrými telefony. Systém je maximálně intuitivní a pomáhá dále zefektivňovat celý proces řízení dokumentů. Nová zařízení umožňují také připojení na internet a zobrazování stránek přímo na ovládacím panelu.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2013 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 63 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (35 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (31,5 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.