Monitory Philips a AOC dosáhly historicky nejvyššího podílu na trhu

Amsterdam, 30. dubna 2014: Díky inovacím a sázce na větší velikosti panelů zaznamenaly AOC a MMD, licenční partner monitorů Philips, další růst podílu na trhu. AOC a MMD jsou dceřiné společnosti největšího světového výrobce displejů TPV. (TZ)

Zatímco trh s monitory v regionu EMEA je stále ovlivňován obtížnou ekonomickou situací, trend větších rozměrů monitorů stále trvá. Podle nejnovějších údajů analytiků ze společnosti Context zaznamenaly 27palcové monitory v posledním čtvrtletí roku 2013 v regionu EMEA nárůst o více než 43 procent ve srovnání se stejným obdobím roku 2012. V tomto segmentu oba brandy společně zvýšily svůj podíl na trhu téměř o 50 procent a celkově dosáhly téměř 16% podílu na trhu a stojí v čele segmentu 27“ monitorů.

Na trhu s monitory zvýšily značky AOC a Philips svůj podíl o více než 13 procent a jejich celkový podíl se tedy blíží 15 procentům.

„Obě naše značky, AOC a Philips, se dlouhodobě zaměřují na inovace a na potřeby zákazníků. Ve svém oboru jsme odborníky, udáváme trendy a vždy jsme u toho, když na trh přicházejí novinky. Větší monitory a All-in-One modely s Androidem jsou toho důkazem. Výsledkem našeho přístupu je podíl na trhu, na který jsme pyšní a který potvrzuje, že jsme si vybrali tu správnou strategii,“ říká Jana Robešová, Country Manager Czech and Slovakia ve společnosti MMD.

Také na českém a slovenském trhu pokračuje úspěšný rozvoj značek AOC a Philips. Jejich podíl na trzích v obou zemích dlouhodobě roste a v posledním čtvrtletí roku 2013 se zvýšil o více než 14 % v porovnání se stejným obdobím roku 2012, což představuje celkový podíl 11 %. Zvláště podíl monitorů AOC vzrostl o více než 40 %. Hlavní příčinou tohoto úspěchu je segment 27“ monitorů, který se více než zdvojnásobil ve srovnání s předchozím rokem. V tomto segmentu AOC a Philips společně zvýšily svůj podíl na trhu o téměř 50 procent a řadí se na 2. místo na trhu.

###

O společnosti MMD

Společnost MMD byla založená v roce 2009 na základě licenčního ujednání mezi společností Philips a TPV. Společnost MMD je 100% vlastněna koncernem TPV. MMD disponuje výhradními právy na prodej a marketing monitorů Philips po celém světě. Kombinací silné značky Philips a výrobních možností společnosti TPV oslovuje MMD široké spektrum klientů s nabídkou inovativních produktů. MMD je společnost s mezinárodní působností, její ústředí sídlí na Tchaj-wanu. Centrála pro střední a východní Evropu sídlí v Praze (MMD Monitors & Displays Czech Republic). Prostřednictvím sítě místních prodejců a distributorů MMD spolupracuje se všemi předními evropskými maloobchodními prodejci výpočetní techniky. Designová a vývojová centra společnosti sídlí na Tchaj-wanu.

Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic je dodavatelem monitorů značky Philips na trhy střední a východní Evropy. V České republice spolupracuje s předními českými distributory ICT technologií, jako je AT Computers, SWS, 100MEGA distribution a ABC Data. Na Slovensku pak LCD monitory distribuuje prostřednictvím společnosti eD system Slovakia a ASBIS SK. Více informací o společnosti hledejte na www.mmd-p.com.

O společnosti AOC

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Široká produktová řada monitorů této značky získala četná ocenění. Společnost AOC je pobočkou TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů. Více informací hledejte na www.aoc-europe.com.