Peter Polakovič přichází do top managementu Softecu rozvíjet segment řešení pro veřejnou správu

Bratislava/Praha, 5. května 2014 – Skupina Softec jmenovala nového ředitele divize systémů pro veřejnou správu. Stal se jím Peter Polakovič, který do společnosti přináší více než 25 let zkušeností z vedoucích a projektových pozic v předních slovenských IT firmách. Jeho jmenování potvrzuje již dříve nastolený směr skupiny Softec – okamžitě reagovat na nové trendy v klientských sektorech, které by jejich zákazníkům mohli pomoci se prosadit na vysoce konkurenčním českém a slovenském trhu. (TZ)

Peter Polakovič (48) přichází do Softecu ze společnosti Asseco Central Europe, kde působil více než šest let. Naposledy na pozici ředitele bankovní divize a předtím jako zástupce ředitele Business Unit Public. Na obou pozicích měl na starosti region střední Evropy (Slovensko, Česko, Maďarsko). Za svůj osobní úspěch z té doby považuje mj. účast na implementaci dvou základních registrů české veřejné správy – Registru osob a Registru práv a povinností, resp. úspěšně zvládnutou eurokonverzi systému Poštovej banky. Do Softecu přináší nejen zkušenosti z finančního sektoru a veřejné správy, ale také silových resortů (stál např. u zrodu informačního systému Policie SR). Před Asseco CE působil ve významných pozicích předních IT firem – APP Slovakia, Oracle, ICL, Fujitsu Services, nebo Beset, ve které byl generálním ředitelem.

„Po letech strávených v projektech pro bankovní sektor se v podstatě vracím ke svým kořenům – k veřejné správě a potažmo evropským fondům. Jedním z důvodů, proč jsem si vybral právě Softec, byly kromě hodnotového nastavení firmy také její aktivity směrem k neziskovému sektoru. Chtěl bych je dále rozvíjet a vedle toho prohloubit spolupráci s akademickou sférou,“ objasňuje Peter Polakovič.

V Softecu bude zodpovědný za rozvoj stávajících projektů v oblasti sociálních věcí, dopravy a zdravotnictví, ale také příležitosti v nových oblastech. Kromě již zmíněného prohloubení spolupráce s akademickou sférou by rád u vybraných projektů více využil možností evropských fondů a přenesl úspěšná slovenská řešení do Česka a naopak. Interně pak bude klást silný důraz na efektivitu fungování divize.

Aleš Mičovský, výkonný ředitel skupiny Softec: „Peter přináší do naší firmy ojedinělé zkušenosti z několika sektorů a především velký nadhled. Pro instituce veřejné správy bude zcela určitě rovnocenným partnerem, který dokáže mluvit jejich jazykem. Věřím, že s jeho realistickým přístupem posílíme pozice v této sféře.“

Peter je absolventem Univerzity Komenského v Bratislavě, fakulty matematicko-fyzikální. Hovoří plynně anglicky. Mezi jeho záliby patří zejména astronomie a astrofotografie.

KONEC

O společnosti Softec

Softec je významnou konzultačně-softwarovou společností, která poskytuje své služby kromě Česka a Slovenska v dalších osmi zemích střední a východní Evropy. Jedná se především o poradenství v oblasti informačních systémů, analýzu, návrh a vývoj komplexních IT řešení, systémovou integraci nebo outsourcing. Mezi její klíčové zákazníky patří významné společnosti z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, státní správy a telekomunikací. V roce 2012 se stala na Slovensku IT firmou roku. V současné době má v Česku a na Slovensku téměř 300 zaměstnanců. Více na www.softec.cz.