Panasonic uvádí 10“ tablet s certifikací pro explozivní prostředí

Společnost Panasonic dnes uvedla verzi 10,1″ tabletu Toughpad FZ-G1 s operačním systémem Windows 8 Pro (vycházejícího z 1. generace) a s certifikací ATEX pro použití v prostředí, kde hrozí nebezpečí výbuchu, jako jsou ropný průmysl a plynárenství. (TZ)

Tablet Panasonic Toughpad FZ-G1 byl certifikován podle standardu ATEX pro práce na povrchu, pro pracovní prostředí zóny 2, a pro použití v potenciálně explozivním prostředí.*

Aby mohl být tablet certifikován podle standardu ATEX, společnost Panasonic vyvinula speciální baterii a uložila zařízení do speciálně vytvořeného koženého pouzdra.

„Poprvé je pro odvětví ropného průmyslu, plynárenství a další oblasti citlivé na možné výbuchy plynu dostupný odolný tablet s operačním systémem Windows, který má certifikace podle standardu ATEX pro použití pracovníky přímo v nebezpečném prostředí,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer společnosti Panasonic Computer Product Solutions. „Jedná se o důležitý krok, který umožní v těchto specializovaných odvětvích využít stejných výhod, jaké Panasonic Toughpad přináší jiným odvětvím a pracovníkům v terénu na celém světě.“

Tablet Toughpad FZ-G1 byl první plně odolný tablet společnosti Panasonic s operačním systémem Windows 8 Pro určený pracovníkům, kteří většinu svého pracovního času tráví prací mimo kancelář. Toto plně odolné zařízení využívá nejnovější technologii panelu IPSα, která poskytuje jas 800 cd/m² a přináší novou úroveň kvality zobrazení pro uživatele pracujících v terénu.

Plně odolný tablet Toughpad FZ-G1 má armádní certifikaci odolnosti MIL-STD-810G a ochranu proti prachu a vodě podle IP65.

S vestavěnou technologií pro úsporu energie, jako je čidlo okolního osvětlení, může tablet Toughpad FZ-G1 fungovat 8 hodin v zónách klasifikovaných podle standardu ATEX.

Tablet FZ-G1 je standardně vybaven vysoce kvalitní přední webovou kamerou a volitelnou zadní kamerou 3 Mpx s možností dvojitého blesku umožňující jasné fotografování dokumentů, předmětů nebo pracoviště za jakýchkoliv světelných podmínek.

Klávesy systému Windows a programovatelné klávesy aplikací na přední straně zařízení pomáhají pracovníkům přecházet mezi aplikacemi a nástroji jediným stiskem tlačítka.

Cena a dostupnost

Toughbook FZ-G1 ATEX se bude v Evropě prodávat od června 2014. Odhadovaná prodejní cena by měla začínat na 2 589 Eur + DPH.

* Certifikace ATEX pro Panasonic Toughpad FZ-G1:

  • II 3 G Ex ic nA IIB T3 Gc (s WWAN)

  • II 3 G Ex ic nA IIC T3 Gc (bez WWAN)

Další informace naleznete na webu www.toughbook.eu.