ESET předal cenu knihovně v Kamenici nad Lipou

Zástupci Městské knihovny v Kamenici nad Lipou dostali ocenění za svůj projekt v rámci soutěže ke Dni bezpečnějšího internetu 2014. (TZ)

Společnost ESET, partner neziskové organizace Národní centrum bezpečnějšího internetu, sponzorovala soutěž ke Dni bezpečnějšího internetu 2014. Cenu ESET – 15 licencí bezpečnostního produktu ESET NOD32 ANTIVIRUS – získala Městská knihovna v Kamenici nad Lipou.

Oceněným projektem Městské knihovny v Kamenici nad Lipou byla přednáška pprap. Jiřího Toufara s názvem Kyberšikana aneb o slušném a bezpečném chování na internetu. Přednášku připravilo dětské oddělení knihovny společně ve spolupráci s Policií ČR a Základní školou Kamenice nad Lipou a byla určena pro žáky 5. ročníku. Cenu převzali paní Marie Zbudilová
a pan Milan Procházka.

Paní Marie Zbudilová, knihovnice dětského oddělení knihovny v Kamenici nad Lipou, k úspěchu v soutěži uvedla:

„Internet dává dětem úžasné možnosti, ale je potřeba, aby znaly jeho úskalí a věděly, jak se na něm bezpečně pohybovat a slušně chovat. Jsem ráda, že se nám podařilo připravit pro děti zajímavou přednášku a že jsme s naším projektem v soutěži ke Dni bezpečnějšího internetu uspěli. Děkujeme vedení společnosti ESET za cenu. Obdržené licence rozdáme zájemcům z řad dětských čtenářů naší knihovny a použijeme je i do soutěží, které pořádáme pro veřejnost.“

O knihovně v Kamenici nad Lipou

První zmínka o knihovně byla nalezena v Kronice města a váže se k roku 1930. V roce 2013 měla 730 registrovaných čtenářů, z toho 262 dětí do 15 let. Čtenáři si během 22 142 návštěv v roce 2013 vypůjčili 49 516 knih. Knihovna uskutečnila 111 kulturních akcí a 73 vzdělávacích a výchovných akcí.

O ESET software

Společnost ESET, která byla založena v roce 1992, je světovým poskytovatelem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti. Společnost vyvinula špičkové bezpečnostní řešení a stále si udržuje přední místo na trhu proaktivní detekce počítačových hrozeb.

Softwarové řešení ESET NOD32 Antivirus drží světový rekord v počtu ocenění v testu „VB100“, který provádí magazín Virus Bulletin, a od počátku testování v roce 1998 nebyl jediný výskyt volně šířeného počítačového červa nebo viru, který by v testu tento program nezachytil. Podle analytické společnosti Gartner je ESET šestým největším hráčem na globálním trhu korporátních řešení pro ochranu koncových zařízení.

Na řešení ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security a ESET Cybersecurity for Mac spoléhají miliony uživatelů na celém světě a patří mezi nejvíce doporučovaná bezpečnostní řešení na světě.

Společnost ESET má celosvětovou centrálu v Bratislavě (Slovensko), regionální distribuční centra jsou v San Diegu (USA), Buenos Aires (Argentina), v Německu a v Singapuru. Výzkumná centra ESET pro analýzu malware se nacházejí v Bratislavě, San Diegu, Buenos Aires, Praze (Česká republika), Krakově (Polsko), Montrealu (Kanada) a v Moskvě (Rusko), přičemž společnost ESET disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 180 zemích světa.