Nový úhel pohledu s novou akční kamerou HDR-AS20 od Sony

Čas dovolených je za dveřmi a nejnovější videokamera Action Cam AS20 od společnosti Sony je připravena zvládat s vámi všechna dobrodružství a adrenalinové zážitky. (TZ)

Nic neunikne širokoúhlému objektivu ZEISS Tessar s mimořádně širokým zorným polem 170 ° (120 ° v případě, že je aktivována funkce SteadyShot), což už se velmi blíží lidskému zraku. Třes videokamery – rázy a vibrace, jak se řítíte z kopce hrbolatou lesní cestou nebo nárazy větru a vln – účinně neutralizuje funkce SteadyShot. Zabudovaný stereo mikrofon věrně zachycuje přirozený zvuk, což vašim každodenním dobrodružstvím přidává další rozměr reality.

Podsvícený snímač Exmor R™ CMOS je zárukou kvalitního videa ve Full HD rozlišení a úchvatných fotografií, a to i za soumraku a v podmínkách, kdy konkurenci dochází dech. Záznam rychlostí až 28 Mbit/s zajišťuje jemně vykreslený detail záznamu, a to i v dynamických scénách, kdy dochází k častým pohybům kamery nebo snímaného objektu.

Zabudovaná Wi-Fi snadno propojí Action Cam s nositelným dálkovým ovladačem RM-LVR1 Live-View Remote. Tento vodotěsný náramek, který lze volitelně přikoupit, umožňuje sledovat a ovládat až pět kamer s Action Cam na těžko přístupných místech, jako je třeba surfovací prkno nebo helma.

Pro ještě větší univerzálnost disponuje kamera praktickou funkcí „flip“, která umožňuje otočit obraz, pokud máte kameru vzhůru nohama – třeba na křídle ultralehkého letadla.

Tenké a úzké tělo předurčuje Action Cam k tomu, aby vás doprovázela kamkoliv se vydáte – od surfu až po skate park. Její tenký aerodynamický design má minimální odpor vzduchu, když se vrháte dolů z kopce na svém kole nebo poprvé skáčete s padákem.

 

Výdrž baterie je ještě lepší než u předchůdce, takže můžete natáčet video nonstop 130 minut se zapnutou Wi-Fi (150 minut s vypnutou Wi-Fi), což je rozhodně dost dlouho na to, abyste zachytili celou svoji kaskadérskou jízdu na BMX kole nebo potápěčskou výpravu.

Když po akčním dnu zasednete k počítači, aplikace Sony PlayMemories Home, která je k dispozici zdarma, usnadní střih videa a jeho sdílení na sítích, jako je Facebook® a YouTube™. Nová funkce Video Merge* vám nabízí zajímavý efekt rozdělené obrazovky pro až čtyři simultánní videa z různých kamer. (Vyžaduje PlayMemories Home verze 3.1.10 nebo novější pro Windows a verze 1.1.10 nebo novější pro Macintosh).

Novou videokameru HDR-AS20 Action Cam od společnosti Sony lze již nyní předobjednat zde: www.sony.cz. V běžné distribuci v Evropě bude v červenci 2014.

– Konec –

HDR-AS20 – technické specifikace

Obrazový snímač

1/2.3 type (7,77 mm) Exmor R CMOS s podsvícením a rozlišením 11,9 megapixelu (přibližná hodnota efektivních pixelů)

Obrazový procesor

BIONZ®

Podporované formáty videa

MP4: MPEG-4 AVC/H.264

Režim videa (rozlišení)

PS: 1920 × 1080 60p/50p

HQ: 1920 × 1080 30p/25p

STD: 1280 × 720 30p/25p

SLOW: 1280 × 720 60p/-

SSLOW: 1280 × 720 120p/-

VGA: 640 × 480 30p/25p

Typ objektivu

ZEISS Tessar® F2.8

Ohnisková vzdálenost (ekvivalent 35 mm)

SteadyShot OFF: 15,3 mm (170 °)

SteadyShot ON: 21,3 mm (120 °)

Stabilizace obrazu

Elektronická stabilizace SteadyShot

Ovládání více kamer

Ovládání až pěti zařízení

Režimy scenerie

Auto/Underwater

GPS

Ne

Nabíjení přes USB

Ano

Terminál Multi / Micro USB

Ano (podpora zařízení kompatibilních s Micro USB)

Wi-Fi

Ano

NFC

Ne

Rozměry (Š × V × H) (včetně dodávané baterie)

Přibližně 24,5 mm × 47,0 mm × 82,0 mm

Kompatibilita s paměťovými nosiči

Memory Stick Micro™ (Mark 2)

Micro SD/SDHC/SDXC Memory Card (Class 4 nebo vyšší)

Váha (pouze hlavní jednotka)

Přibližně 58 g

Váha (s dodávanou baterií)

Přibližně 83 g (s baterií NP-BX1)

Dodávané příslušenství

Akumulační bateriový pack (NP-BX1)

Kabel Micro USB

Uživatelský manuál

Vodotěsné pouzdro (SPK-AS2)

Adhezivní držák (VCT-AM1)

O společnosti Sony Corporation

Sony Corporation je předním výrobcem produktů v oblasti audio, video, osobních zařízení a informačních technologií určených pro domácí i profesionální využití. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, filmu, počítačové zábavy a on-line byznysu má Sony jedinečnou pozici být světovým lídrem na poli elektroniky a zábavy. Ve fiskálním roce, který končí 31. března 2014, společnost Sony vykázala konsolidovaný roční obrat přibližně 75 mld. USD. Více na globálních webových stránkách společnosti Sony: http://www.sony.net/.