České Radiokomunikace rozšiřují své cloudové služby o Disaster Recovery

Praha, 16. června 2014 – České Radiokomunikace rozšiřují své profesionální cloudové služby o  Disaster Recovery. Ta v případě, že u zákazníkových systémů na platformě VMware dojde z jakéhokoliv důvodu k výpadku, umožňuje během několika minut spustit plný provoz všech systémů z jejich zálohy v datovém centru DC TOWER. (TZ)

„Disaster Recovery je vlastně taková pojistka poslední záchrany pro naše zákazníky, kteří díky této službě vědí, že kdyby se náhodou s jejich systémy cokoliv stalo, že je kdykoliv mohou obratem spustit z našeho datového centra na Žižkově,“ říká Radim Vaněk, produktový manager cloudových služeb Českých Radiokomunikací. „V případě, že u zákazníka nastane nějaký vážný problém, stačí jediné kliknutí a všechny jeho servery se u nás obratem uvedou do provozu. K této operaci zákazníkovi přitom stačí jen jediné kliknutí a může ji spustit třeba i ze svého chytrého telefonu či tabletu. Tím je zároveň zajištěna rychlá odezva i v případě opravdu neočekávané katastrofy,“ uzavírá. Služba Disaster Recovery cloud navíc představuje cenově výhodnou alternativu pro firmy, které potřebují svá data a systémy zálohovat do jiné lokality.

Prvním zákazníkem, který využil službu Českých Radiokomunikací Disaster Recovery Cloud se stala TV Prima. Ta ji využívá pro zálohování chodu interního IT, tedy všech klíčových IT systémů pro fungování organizace.

Služba Disaster Recovery využívá integrovaných funkcí v České republice velice rozšířené virtualizační platformy VMware vSphere. Zákazníci tak nemusejí dokupovat žádný software. České Radiokomunikace jim pouze pomohou nakonfigurovat integrovanou funkcionalitu VMware vSphere Replication a připraví potřebnou infrastrukturu v DC TOWER na pražském Žižkově. Služba Disaster Recovery pak provede prvotní replikaci všech systémů a následně bude nonstop aktualizovat repliky jednotlivých serverů v přednastaveném časovém intervalu (min. 15 minut). Disaster Recovery přitom od zákazníka přenáší pouze informace o změnách, takže zatížení datové linky směrem do datového centra Českých Radiokomunikací je po provedení prvotní zálohy již jen minimální.

Výhody služby Disaster Recovery

  • Zákazník má nad službou plnou kontrolu, a to prostřednictvím samoobslužného portálu

  • Zákazník nemusí dokupovat do svých systémů žádný další software

  • Služba je maximálně šetrná k přenosovému pásmu a je nezávislá na typu datového úložiště i na vzdálenosti mezi produkční a záložní lokalitou

  • Aktivace služby je možná z libovolného vzdáleného zařízení (notebooku, chytrého telefonu, tabletu apod.)

  • Služba je provozována v moderním a přísně zabezpečeném DC TOWER s celou řadou bezpečnostních certifikací

  • Produkční serverové prostředí zůstává u zákazníka, v datovém centru Českých Radiokomunikací se nachází pouze jeho aktivní záloha

Cílová skupina Disaster Recovery

  • Velké firmy, státní a veřejná správa

  • Zákazníci, kteří potřebují mít např. z legislativních, provozních či jiných důvodů k dispozici zálohu dat včetně serverů v jiné lokalitě

  • Zákazníci, kteří se chystají na certifikaci řady ISO 9 000 a ISO 20 000

České Radiokomunikace a.s. (ČRa) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. ČRa disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.