Check Point potvrzuje pozici lídra v oblasti zabezpečení datových center a představuje výkonný bezpečnostní systém 41000

PRAHA, 27. června 2014 – Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), světový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil nový bezpečnostní systém 41000, kterým dále rozšiřuje své portfolio vysoce výkonných a škálovatelných síťových bezpečnostních produktů. Bezpečnostní systém 41000 poskytuje optimální bezpečnostní výkon a přináší až 11 000 SecurityPower jednotek (SPU), propustnost firewallu 40 Gb/s a propustnost IPS až 25 Gb/s.   (TZ)

Ve velkých datových centrech a v telekomunikační infrastruktuře není možné dělat kompromisy v oblasti výkonu, škálovatelnosti nebo době provozuschopnosti. Navíc tato prostředí mají často přísné požadavky na vysokou spolehlivost. Bezpečnostní systém 41000 využívá stejnou multi-blade hardwarovou architekturu jako Check Point 61000, což dává datovým centrům a poskytovatelům telekomunikačních služeb odpovídající škálovatelné zabezpečení a vysokou spolehlivost v reálných prostředích.

„Datová centra a telekomunikační prostředí vyžadují optimální výkon a nejmodernější zabezpečení. 41000 vychází z technologii použitých v Check Point 61000, nejrychlejším bezpečnostním systému na světě, a poskytuje výkon a rozšiřitelnost, jaké potřebují společnosti pro zajištění bezpečnosti datových center budoucnosti,“ říká Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software Technologies. „Ochrana náročných síťových prostředí vyžaduje zabezpečení i výkon bez kompromisů. Bezpečnostní systém 41000 propojuje inovativní hardwarová a softwarová řešení Check Point, čímž zrychluje zabezpečení sítí.“

41000 vychází z osvědčené platformy a jedná se o střední 6U bezpečnostní systém se stejnými hardwarovými blady, jaké má systém 61000. Systém 41000 nabízí větší segmentaci a konektivitu díky vysoké hustotě portů až 30×10 GbE a v současné době to je jediný 6U systém, který nabízí vysokorychlostní rozhraní 40 GbE.

Klíčové vlastnosti bezpečnostního systému Check Point 41000:

  • Vylepšený výkon až 11 000 SPU, což je téměř 3x více než u bezpečnostního systému 13500 nebo u zařízení Check Point 21700.

  • Rozšířená konektivita s podporou až 80 milionů připojení současně a 1,1 milionu připojení každou sekundu pro náročná transakční prostředí.

  • Vysoce spolehlivá architektura s komplexním zálohováním a rychlou výměnou zdrojů a ventilátorů u bladů během provozu.

Pro více informací o funkcích a specifikacích produktu navštivte stránky: http://www.checkpoint.com/products/61000-appliances/index.html

Dostupnost

Bezpečnostní systém 41000 je dostupný v celosvětové síti partnerů společnosti Check Point: http://partners.us.checkpoint.com/partnerlocator/

Sledujte Check Point online:

Twitter: www.twitter.com/checkpointsw

Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.