Průzkum Sophos: Mobilní bezpečnost ve světě cloudů

Společnost Sophos se dotázala více než 700 IT profesionálů na jejich preference a způsoby z firemních zařízení ke cloudovým službám využívání mobilních zařízení, šifrování a služeb pro sdílení v cloudu. Tento průzkum ukázal, že 84 procent organizací umožňuje nějakou formu přístupu pro sdílení souborů, jako je například Dropbox. Nicméně ale 65 procent respondentů data přenášená mezi cloudem a mobilním zařízením nijak nešifruje. Překvapující je i to, že za bezpečné považuje sdílení firemních souborů nebo spolupráci nad sdílenými daty při současném využití cloudů a mobilních zařízení pouze 38 procent dotázaných.  (TZ)

Celá studie je k dispozici na adrese http://sophos.files.wordpress.com/2014/05/sophos-mobile-cloud-encryption-infographic.pdf.

Výsledky průzkumu ukazují obrovskou příležitost pro Sophos Mobile Control 4.0 (SMC 4.0), jediné řešení pro správu podnikové mobility s individuálním šifrováním souborů, integrovaným antivirem a podporou filtrace webového obsahu. Se SMC mají firmy jistotu, že jejich data jsou bezpečná bez ohledu na to, kde se uživatelé ve skutečnosti nacházejí. Nová verze bezpečnostního řešení od Sophosu tak oprávněně posiluje důvěru ve využívání technologií cloudu pro spolupráci a pro bezpečnou i spolehlivou správu obsahu.