Zaměření na inovace se společnostem AOC a Philips v Evropě vyplácí

Praha, 9. července 2014 – Poslední výsledky analytické společnosti Context ukazují dvojí obraz evropského trhu monitorů. Zatímco západní Evropa v prvním čtvrtletí 2014 rostla o šest procent v porovnání s loňským rokem, některé východoevropské trhy byly ovlivněny nejistotou zákazníků a spotřebitelů. Jako celek je však evropský trh stabilní s růstovými tendencemi. Navzdory těmto podmínkám se společnostem AOC i MMD (monitory Philips) podařilo zvýšit jejich růst a podíl na trhu. (TZ)

„U obou značek, AOC i Philips, se zaměřujeme na inovace, které pro zákazníka představují přidanou hodnotu. Snažíme se poznávat blíže potřeby zákazníků, a proto jsme uvedli na trh nové kategorie monitorů, jako jsou naše All-in-One monitory postavené na systému Android. Aktuálně nejzajímavější novinkou mířící do rychle rostoucího segmentu velkoformátových monitorů je 28“ 4K UltraClear UHD monitor Philips 288P6LJEB. Proto se nám zejména díky inovativnímu přístupu daří zvětšovat tržní podíl a držet vedoucí pozici na trhu,“ řekla Jana Robešová, Country Manager pro AOC a MMD.

Přestože trhy v Čechách i na Slovensku vykazují mírný pokles, značky Philips a AOC potvrdily svoji silnou pozici a jejich společný růst byl především díky rozvoji trhu velkoformátových monitorů více než osmiprocentní, neboť růst v segmentu 27“ monitorů se téměř zdvojnásobil. Obě značky v součtu rostly o více než čtyři procenta a aktuálně jim patří v kategorii monitorů druhé místo.

###

O společnosti MMD

Společnost MMD byla založená v roce 2009 na základě licenčního ujednání mezi společností Philips a TPV. Společnost MMD je 100% vlastněna koncernem TPV. MMD disponuje výhradními právy na prodej a marketing monitorů Philips po celém světě. Kombinací silné značky Philips a výrobních možností společnosti TPV oslovuje MMD široké spektrum klientů s nabídkou inovativních produktů. MMD je společnost s mezinárodní působností, její ústředí sídlí na Tchaj-wanu. Centrála pro střední a východní Evropu sídlí v Praze (MMD Monitors & Displays Czech Republic). Prostřednictvím sítě místních prodejců a distributorů MMD spolupracuje se všemi předními evropskými maloobchodními prodejci výpočetní techniky. Designová a vývojová centra společnosti sídlí na Tchaj-wanu.

Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic je dodavatelem monitorů značky Philips na trhy střední a východní Evropy. V České republice spolupracuje s předními českými distributory ICT technologií, jako je AT Computers, SWS, 100MEGA distribution a ABC Data. Na Slovensku pak LCD monitory distribuuje prostřednictvím společnosti eD system Slovakia a ASBIS SK. Více informací o společnosti hledejte na www.mmd-p.com.

O společnosti AOC

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Široká produktová řada monitorů této značky získala četná ocenění. Společnost AOC je pobočkou TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů. Více informací hledejte na www.aoc-europe.com.