Datart lídrem v bílé technice a drobné elektronice

(Praha, 17. 7. 2014) Maloobchodní prodejce se spotřební elektronikou Datart je na českém trhu nejoblíbenějším řetězcem pro nákup bílé techniky a drobných spotřebičů. Vyplývá to z aktuální studie ELEKTRO 2014 institutu Incoma GfK. (TZ)

Výsledky tak demonstrují skutečnost, že je Datart považován za odborníka v oblasti prodeje lednic, myček, mrazáků, praček, sporáků a další bílé techniky. Největší část svých výdajů za bílou techniku, 16% zákazníků, utratí v Datartu. Až poté následují ostatní prodejci. Pro zákazníky je při nákupu bílé techniky nejdůležitějším kritériem cena následovaná kvalitou výrobku a třetím nejdůležitějším kritériem je spotřeba energie. „Ukazuje se nám, že nabídnout chladničku nebo pračku nestačí, zákazníci potřebují s výběrem často poradit a k tomu je potřeba zázemí snadno dostupných prodejen s odborně vyškoleným personálem a dostatečně široké portfolio poprodejních služeb. Naši prodejci dokážou zákazníkům poradit, jaké parametry má ten který spotřebič tak, aby vyhovoval jejich požadavkům,“ objasňuje Jana Choroušová, tisková mluvčí společnosti Datart.

Stejně jako u bílé techniky je Datart nejoblíbenější prodejnou také pro drobné domácí spotřebiče. I zde se zákazníci zaměřují v první řadě na cenu, dále na kvalitu a technické parametry. „Cena je při nákupu drobných spotřebičů, stejně jako u bílé techniky, hlavním určujícím faktorem pro výběr prodejce. V tomto směru vycházíme zákazníkům maximálně vstříc. Garantujeme jim nejnižší cenu na trhu – v e-shopu i prodejnách – a to díky každodennímu monitoringu cen konkurence. Což potvrzuje i zmiňovaný průzkum,“ upřesňuje Jana Choroušová.

 

1.

2.

3.

4.

5.

BÍLÁ TECHNIKA

cena

kvalita

spotřeba energie

tech. parametry

recenze

DROBNÉ SPOTŘEBIČE

cena

kvalita

tech. parametry

funkčnost

zkušenost

Zákazníci dále oceňují propojení e-shopu s kamennými obchody

„Synergie internetových objednávek s vyzvednutím na prodejně u nás bezpečně funguje. Řadíme se mezi prodejce s možností nejrychlejšího osobního odběru. Síť našich prodejen je poměrně dobře pokrytá, nicméně pro lepší komfort jsme začali v tomto roce spolupracovat s prodejnami PONT, které slouží coby výdejní místa objednávek,“ dodává Jana Choroušová z Datartu.

Celkový úspěch prodejen Datart podtrhuje skutečnost, že se stal nejznámějším českým elektro řetězcem. Vede totiž žebříček spotřebitelské TOM (top of mind) znalosti. V průzkumu Datart jmenovalo celkem 20% dotázaných.

O společnosti Datart

Společnost DATART INTERNATIONAL, a.s. je na našem trhu již více než 20 let. Svým zákazníkům nabízí mimo neustále aktualizovaného sortimentu i stejné ceny v prodejnách jako na internetu, záruku nejnižší ceny, dopravu zdarma, základní instalaci výrobku zdarma a mnoho dalších služeb, které zpříjemní nejen nákup, ale samotné užívání zakoupeného zboží.