TRANSCEND rozšiřuje nabídku o dva nové produkty standardu OTG

Jednoduchý a rychlý způsob ukládání a přenášení souborů z mobilních zařízení (TZ)

V Brně, 24. července 2014 – Firma TRANSCEND uvádí na trh dva nové výrobky: flash disk JetFlash 340 a čtečku paměťových karet RDP9 Smart Reader. Tyto nové produkty spolupracují se zařízeními v OTG standardu a jsou určené pro uživatele smartphonů a tabletů se systémem Android, kteří ocení dodatečný prostor pro ukládání dat a rychlost přenosu souborů z mobilních zařízení.

TRANSCEND JetFlash 340 – mobilní paměť pro smartphony a tablety

USB flash disk JetFlash 340 má dvě USB rozhraní. Na jedné straně je umístěn port microUSB, který umožňuje připojení flash disku k mobilním zařízením, které podporují standard OTG (On-The-Go) a na straně druhé se nachází standardní port USB 2.0, který zajišťuje jednoduchý přenos souborů do počítače, TV a jiných zařízení s klasickým USB portem. Tyto nové modely jsou dostupné ve čtyřech různých kapacitách až 64GB, což zaručuje velký prostor pro ukládání souborů. Díky použité výrobní technologii COB (Chip-On-Board) mají zařízení malé rozměry, jsou lehčí než standardní flash disky a jsou odolné proti prachu a vodě. Navíc, nové modely z řady JetFlash 340 jsou vybaveny praktickou krytkou, která chrání port microUSB proti poškození.

TRANSCEND RDP9 Smart Reader – rychlá správa souborů

Nová OTG čtečka paměťových karet má tři sloty: jeden pro karty standardu SDXC / SDHC, další pro karty microSDHC / microSDXC a třetí standardní port USB 2.0. Čtečka podporuje standard OTG, proto ji lze snadno připojit ke smartphonu nebo tabletu podporujícímu tento standard, což umožňuje využit dodatečný prostor pro ukládání souborů, nebo například odeslat fotografie z fotoaparátu svým přátelům přes mobilní zařízení. Díky vestavěnému USB portu lze k mobilnímu zařízení také připojit myš a klávesnici, díky tomu je pak psaní emailů na tabletu již hračka. Čtečka RDP9 se navíc vyznačuje kompaktními rozměry a jedná se o praktické a pohodlné zařízení, které se vejde i do kapsy a proto ho můžete mít stále s sebou.

Aplikace TRANSCEND Elite

Aplikace TRANSCEND Elite, navržena pro smartphony a tablety s operačním systémem Android, podporuje správu dat a přenos souborů mezi vestavěnou interní pamětí mobilního zařízení a USB flash pamětí nebo čtečkou paměťových karet. Aplikace umožňuje navíc sdílení souborů a také zálohování dat.

Specifikace:

Produkt

JetFlash 340

RDP9

Rozměry

51, 6 mm x 17,4 mm x 8,2 mm

28,1 mm x 12,25 mm x 4,5 mm

Hmotnost

5g

17g

Standard

USB OTG

USB OTG

Rozhraní

USB 2.0, microUSB

microUSB

Sloty

USB 2.0, SD/SDHC/SDXC, microSD/SDHC/SDXC

Kapacitní provedení

8GB, 16GB, 32GB. 64GB

Certifikáty

CE, FCC, BSMI

CE, FCC, BSMI

Záruka

doživotní

dvouletá

Ceny

Doporučené ceny flash disků TRANSCEND JetFlash 340 činí:

JetFlash 340   8GB – 170,- s DPH

JetFlash 340 16GB – 260,- s DPH

JetFlash 340 32GB – 450,- s DPH

JetFlash 340 64GB – 990,- s DPH

Doporučená koncová cena čteček paměťových karet TRANSCEND RDP9 činí 270,- s DPH

Více informací:

www.transcend-info.com

O společnosti TRANSCEND

Společnost TRANSCEND je ve světě známá jako výrobce pamětí a počítačových příslušenství. Společnost, založena v roce 1988, nabízí kompletní řadu paměťových modulů, USB pamětí, mobilní pevné disky, pevné disky, MP3, paměťové flash karty, čtečky karet a multimediální výrobky. Výrobní závody TRANSCEND se nachází na Taiwanu a v Čině; firma má své pobočky v Spojených státech, Velké Británie, Německu, Holandsku, Japonsku, Korei a Čině.