Mio Spirit 6970 Truck pro nákladní vozy i karavany

Praha, 30. července 2014 – Mio, přední světový dodavatel přenosných navigačních zařízení, a bezpečnostních kamer do aut a pro outdoor, uvedl na trh nový nejvyšší model navigace Mio Spirit 6970 Truck, který je určen především pro nákladní vozidla, karavany a pro přepravu nadměrných nákladů. Výhodou je velký 5“ matný displej, AV konektor pro možné připojení zadní parkovací kamery a nově lze navigovat dle čísla orientačního, tak i popisného. (TZ)

V běžném provozu mají řidiči nákladních vozidel řadu nevýhod a jejich trasy je nutné plánovat s ohledem na řadu aspektů. Z těch základních to jsou výška, délka a hmotnost vozidla včetně přepravovaného návěsu s nákladem, aby bylo možné fyzicky danou trasou projet. Dalším zásadním aspektem je typ nákladu z hlediska jeho nebezpečí a možného ohrožení osob, majetku nebo životního prostředí. Například převoz chemických látek v okolí zdrojů pitné vody apod. Přeprava nebezpečných věcí je řízena Evropskou dohodou o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí, která se značí zkratkou ADR v rámci 48 členských států, mezi které patří i ČR.

Nová navigace Mio Spirit 6970 Truck nabízí Režim nákladního vozu, kde lze vložit veškeré parametry platné jak pro tahač, tak i aktuální návěs, případně pro karavan i dlouhé auto s přívěsem, například při přepravě člunů a lodí. Vyhledání a výběr trasy se pak automaticky vyhne místům, jako jsou nízké podjezdy, mosty s nízkou nosností, úzké uličky, ostré zatáčky nebo neprůjezdným oblastem vzhledem ke zvolené kategorii nebezpečného nákladu ADR. Před zahájením jízdy jsou nabídnuty hned 4 varianty různých tras – nejrychlejší, nejkratší, nejsnadnější a nejlevnější. Stačí si pak vybrat tu, která v daný moment nejlépe odpovídá potřebám řidiče či situace. Výběr trasy využívá RDS-TMC zpravodajství a také nápovědy od IQ Routes pro statistické doporučení té nejvhodnější. Díky tomu se lze vyhnout zácpám a zpomalené dopravě, které jsou zapříčiněné opravami silnic a jejich uzávěrkami. Trasy reflektují i funkci LearnMe Pro, která se učí stylu jízdy řidiče a přizpůsobí mu nejen výběr obvyklé trasy, ale přesněji určí i čas příjezdu do cíle. Ke komfortu ovládání přispívá i hlasové ovládání v češtině, kdy lze cíl cesty zadat pouhým vyslovením adresy.

Díky neustále probíhající výstavbě řidiči ocení všech 44 map Evropy s doživotní aktualizací mapových podkladů včetně záruky na aktuální mapové podklady hned po nákupu navigace (do 30 dnů). Průběžná aktualizace map je dostupná přes dodávaný software Mio More Desktop a to až 4x ročně. V případě, že se řidič rozhodne navštívit jiné země, než jsou obsaženy v navigaci, lze využít ojedinělou funkci Půjčování map. Další mapy tak lze jen pronajmout pouze na potřebnou dobu, a není nutné platit vysoké ceny za limitovanou licenci. Služba půjčování map nabízí pronájem mapy dané země na 3 dny, 1 týden nebo 1 měsíc, což ve srovnání s pořizovací částkou standardní mapy představuje úspory ve výši až 80 %.

Navigace řady Mio Spirit 6900 jsou standardně vybaveny AV vstupem, do kterého lze jednoduše připojit například parkovací kameru nebo třeba přehrávač DVD. Obsahují také multimediální přehrávač, díky kterému lze poslouchat hudbu nebo sledovat filmy umístěné na microSD kartě s kapacitou až 32 GB. Nejvyšší model, konkrétně Mio Spirit 6970/ 6970 Truck, disponuje také bezdrátovou technologií Bluetooth k propojení s mobilním telefonem pro hlasitý odposlech (hands-free).

Při dojezdu do cíle pak lze využít Režim chůze, který nastaví mapu na 2D pro snadnou orientaci v cílové destinaci. Zároveň si pamatuje polohu vozidla, takže dovede majitele zpět na místo.

Cena a dostupnost

Navigace Mio Spirit 6970 Truck je již dostupná za doporučenou cenu vč. DPH: 5 990 Kč

Chcete-li získat další informace o službách, produktech a maloobchodních cenách, navštivte, prosím, http://eu.mio.com/cs_cz/.

O společnosti Mio

Společnost Mio Technology vyvíjí a prodává produkty, které svým uživatelům umožňují využít poslední novinky v mobilních službách. Společnost byla založena v květnu 2002 a nyní působí na Tchaj-wanu, v Číně, Evropě, Severní Americe, Austrálii, Japonsku a Jižní Koreji. Mio Technology celosvětově zaměstnává více jak 1700 lidí a své produkty prodává ve více jak 58 zemích. Mio Technology je momentálně jedničkou na trhu s GPS
v regionu střední a východní Evropy*. Celosvětově obsazuje třetí příčku.

Mio předpovídá, že mobilní život a mobilní obchod bude v budoucnu základem každodenního života. Produkty, zahrnující autonavigace, osobní navigace a navigační PDA systémy, kamery pro auta, motocykly a outdoor aktivity byly vyvinuty se zaměřením na potřeby zákazníků. Slogan značky Mio, „Explore More“, tedy „Objevte více“, vychází ze snahy zlepšit cesty, kterými lidé vnímají svět, a dát uživatelům vědět, že ho mohou objevovat jednoduše a svobodně.