Petr Kheil povede divizi spotřební elektroniky ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak

Ředitelem divize spotřební elektroniky (CE) společnosti Samsung Electronics pro Česko
a Slovensko se od 1. srpna stal Petr Kheil, který byl doposud odpovědný za IT divizi
a Enterprise Business. Petr Kheil, který je manažerem s mnohaletými zkušenostmi v oblasti informačních technologií, tak bude mít nově na starosti také spotřební elektroniku. (TZ)

Praha 1. srpna 2014 – Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak dnes oznámila, že ředitelem CE divize pro Českou republiku a Slovensko se k 1. srpnu 2014 stal Petr Kheil. V posledních dvou letech měl z vedoucí pozice ve společnosti Samsung na starosti prodej
a marketing týkající se produktových řad monitorů, tiskáren, notebooků a paměťových médií. Tato odpovědnost mu i nadále zůstává s tím, že právě tyto aktivity jsou nově začleněny do CE divize. Stejně tak zůstává Petr Kheil i v čele Enterprise Business.

V divizi spotřební elektroniky jsou zastoupeny televizory, audio video a dále bílá technika, tedy produkty chlazení, praní, vysavače a mikrovlnné trouby. „Spotřební elektronika je jedním z klíčových segmentgů portfolia Samsung Electronics. Mým hlavním cílem je umožnit, aby si co nejvíce uživatelů mohlo vychutnat jedinečné zážitky s inovativními výrobky naší značky,“ říká Petr Kheil, ředitel divize spotřební elektroniky.

Před svým příchodem do společnosti Samsung působil Kheil na mnoha manažerských pozicích například ve společnostech HP, Compaq, Citibank a Siemens.

Pětačtyřicetiletý Petr Kheil je absolventem ČVUT, obor automatizační technika. Dále vystudoval obor počítačů na Technické univerzitě Furtwangen v Německu. Hovoří plynně anglicky a německy. Má tři děti a jeho zálibou je lyžování, horská cyklistika, tenis, běh, cestování a motocykly značky
Harley-Davidson.