Významná inovace v oblasti produkčního tisku Konica Minolta

Praha, 5. srpna 2014 – Konica Minolta inovovala své doposud nejvýkonnější zařízení a vlajkovou loď v segmentu produkčního tisku. Model bizhub PRESS C1100 nabídne zákazníkům vyšší rychlost, kvalitu i stabilitu tisku. Uvedením nového přístroje na český trh Konica Minolta navazuje na úspěchy v oblasti produkčního tisku v loňském roce, kdy opět obhájila pozici lídra trhu. (TZ)

„Nové zařízení je vhodné zejména jako doplněk ofsetových tiskáren nebo do digitálních provozů se středně vysokými náklady tisku. Díky inovativním technologiím jsme dosáhli zvýšení produktivity stroje a větší flexibility v rámci využití materiálů. Bizhub PRESS C1100 tak dokáže splnit i nejnáročnější požadavky zákazníků na kvalitu a rychlost tisku,“ řekl Milan Duška, produktový manažer Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Přestože je stroj součástí oficiální nabídky teprve týden, jednáme již nyní o jeho instalaci s několika zákazníky. Vysoký zájem je pro nás potvrzením správného směru vývoje našich produktů.“

Rychlost tisku až sto stran za minutu dělá z modelu bizhub PRESS C1100 nejvýkonnější stroj Konica Minolta. Této rychlosti navíc zařízení dosahuje i při oboustranném tisku a libovolné gramáži papíru v rozmezí 55-350 g/m2. Vylepšená funkce dopravní jednotky měří barevnost výtisku v reálném čase a nová technologie vedení papíru zajišťuje duplexní soutisk s přesností +- 0,4 mm. Celková produktivita nového stroje může dosáhnout až jednoho milionu výtisků měsíčně.

Mezi standardní služby Konica Minolta dodávané k produkčním strojům patří zaškolení operátora na stejném zařízení v showroomech společnosti. V případě modelu bizhub PRESS C1100 však Konica Minolta připravuje rovněž speciální pokročilé školení, které je možné provést přímo u zákazníka. Další službou je například certifikace na shodu s ofsetovým tiskem, automatické dodávání spotřebních materiálů nebo profesionální autorizovaný servis. Díky největší servisní síti dokáží technici Konica Minolta zajistit potřebnou opravu kdekoli v České republice v řádu několika hodin od nahlášení.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2013 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 63 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (35 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (31,5 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.