ARBES partnerem konzultační společnosti Gartner

Společnost ARBES Technologies, přední dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finančnictví, uzavřela partnerství s mezinárodně uznávanou konzultační společností Gartner. Ve vzájemné spolupráci vidí zejména příležitost pro další rozvoj svých produktů, a to zejména díky podrobné analýze současných tržních trendů i stávající nabídky softwarových řešení. Kromě snahy získat důvěru a renomé na zahraničním trhu chce ARBES Technologies také posílit svou pozici IT dodavatele pro finanční instituce v České republice a nabízet řešení, jež jsou v souladu s mezinárodními standardy a tržními trendy. (TZ)

Na základě nového partnerství může ARBES Technologies využívat pro své inovační plány nejaktuálnější analýzy trhu, studie, kontinuální monitoring a vývoj trendů, vývoj finančních trhů, postavení konkurence atp., které zpracovávají špičkoví analytici společnosti Gartner po celém světě. Jde o analýzy, které představují statistický průměr všech faktů z trhů po celém světě, a proto je jim přisuzována značná důvěra a míra nezávislosti.

Výsledkem této spolupráce je již první úspěch, který společnost ARBES Technologies slaví s vlastním řešením OBS (Online Banking System), jež se může pochlubit již 20letou historií vývoje a více než 10 instalacemi na trzích České republiky, Slovenska, Kazachstánu, Portugalska a Kapverdských ostrovů. ARBES Technologies se totiž jako jediný český dodavatel dostal v červnovém vydání reportu „Market Share Analysis: Banking Vertical-Specific Software, 2013 by Rajesh Kandaswamy, Vittorio d´Orazio and Jennifer Mazzucca, 4 June 2014“ do oficiálního seznamu mezinárodních dodavatelů bankovních řešení.

„Velmi si tohoto uznání vážíme, a proto se s experty Gartner pouštíme i do další fáze analýz, jejichž cílem je získat zpětnou ke stávajícímu stavu řešení OBS, konzultovat rozvojové plány a získat i cenné informace o potřebách a požadavcích klientů na mezinárodních trzích,“ uvedl Jan Denemark, generální ředitel ARBES Technologies.

Rok 2015 pak ARBES Technologies zaměří další rozvoj svého bankovního řešení a jeho marketingovou strategii na zahraničních trzích.

Gartner Disclaimer:

Gartner does not endorse any vendor, product or service depicted in its research publications, and does not advise technology users to select only those vendors with the highest ratings or other designation. Gartner research publications consist of the opinions of Gartner’s research organization and should not be construed as statements of fact. Gartner disclaims all warranties, expressed or implied, with respect to this research, including any warranties of merchantability or fitness for a particular purpose.

O společnosti ARBES Technologies

Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a řešení pro enterprise content management a business proces management. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemí. Další informace jsou k dispozici na www.arbes.com.