New Europe 100: nominujte významné inovátory střední a východní Evropy

19. srpna 2014: Res Publica spolu se společností Google a Visegrádským fondem ve spolupráci s Financial Times a dalšími partnery vyhlásila New Europe 100. Projekt si klade za cíl vybrat sto nejlepších inovátorů v regionu střední a východní Evropy
a upozornit na jejich přínos a potenciál. V Česku ho podporují Aspen Institute Prague, FORUM2000 a Platforma pro internetovou ekonomiku. (TZ)

Veřejnost může nominovat své favority na stránce projektu www.ne100.org, nebo na Twitteru pomocí znaku #NE100, a to až do pondělí 25. srpna.

Smyslem iniciativy New Europe 100 je zviditelnit jednotlivce nebo týmy z regionu střední a východní Evropy, jejichž práce má pozitivní dopad v jejich oboru. Může se jednat o inovativní využití technologií, vynálezů, odborných dovedností nebo společenskou zodpovědnost. Seznam
100 vybraných pořadatelé vyhlásí začátkem října na Ekonomickém fóru pro nové nápady v polských Sopotech.

Pro nominaci musejí jednotlivci nebo týmy, ať už z podnikatelské, mediální, vědecké, společenské nebo politické sféry, splňovat následující kritéria:

 

  • odvaha pro inovace: prokazatelné vědomosti nebo prokazatelné ambice v příslušné oblasti, které mohou měnit “status quo”

  • velké myšlenky: myšlenky a nápady jsou průlomové a řeší zásadní problémy společnosti; měly by přinášet pozitivní změny ve způsobu podnikání a v působení na společnost

  • dopad: jejich činy již dosáhly nebo mají velký potenciál dosáhnout globálního měřítka, nebo výrazně mění místní poměry

“Transformace střední a východní Evropy byla provedena v posledním čtvrtstoletí vynikajícími lidmi, kteří nás dovedli z politického a hospodářského zapomnění k demokracii a prosperitě,“ říká Wojciech Przybylski, šéfredaktor Res Publica Nowa a organizátor iniciativy New Evrope 100. “Nyní hledáme nové vyzyvatele, kteří budou po dalších 25 let pohánět region dopředu“.

Více informací o projektu New Europe 100 najdete na webu www.ne100.org nebo Twitteru https://twitter.com/NewEurope100.

 

O společnosti Google Inc.

Společnost Google, jakožto globální technologický lídr, se snaží neustále vylepšovat způsob propojování lidí a informací. Inovace Googlu v oblasti vyhledávání a reklamy umožnily společnosti získat vedoucí pozici na internetu a vytvořit jednu z nejznámějších světových značek.

Google Česká republika

Česká pobočka Googlu byla založena v říjnu 2006, nyní dosáhla s partnerem Centrum Holdings 51% podílu na trhu vyhledávání (Toplist, 2. týden 2011). Google od otevření pobočky uvedl na český trh zhruba stovku lokalizovaných služeb pro české uživatele, a to včetně produktů jako Mapy Google, online kancelář Dokumenty Google, Kalendář Google, Překladač Google, video portál YouTube, prohlížeč Google Chrome nebo operační systém Android. Malé, střední i velké firmy v Čechách mají možnost využít online reklamu v rámci vyhledávání a obsahové sítě (Google AdWords) nebo monetizovat svůj vlastní obsah v rámci služby Google AdSense. Využít též mohou analytické nástroje pro plánování a měření kampaní: Google Analytics, Google Trends, Statistiky vyhledávání Google, Ad Planner, případně nástroj pro tvorbu grafických kampaní (Display Ad Builder). V roce 2011 byl uveden projekt Google+, který portfolio Google služeb sjednocuje a propojuje. Společnost Google Česká republika uzavřela desítky lokálních partnerství s klíčovými hráči na trhu v různých oblastech (média, korporátní sektor, enterprise, neziskový sektor atd.). V obchodní oblasti (prodej reklamy ve vyhledávání i v obsahové síti) Google úzce spolupracuje s celou řadou mediálních i internetových agentur v České republice, primárně však s držiteli certifikace Google Certified Company. Více informací na www.googleblog.cz nebo media centru pro české novináře http://sites.pressatgoogle.com/cz.

Technická podpora pro české uživatele

Pro více informací o produktech Google mohou čeští uživatelé kontaktovat komunitu laiků, vývojářů a IT pracovníků na portálu www.GUG.cz. Jde o externí projekt, který kromě technické podpory ve spolupráci s inženýry z Googlu, nabízí i širokou škálu novinek, diskusních fór a odborných přednášek.