Check Point nabízí bezkonkurenční viditelnost kybernetických hrozeb v éře Big Data

PRAHA, 22. srpna 2014 – Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), světový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil dostupnost NextGeneration SmartEvent, nového výkonného řešení pro monitoring bezpečnostních událostí a zpracování a ukládání dat o detekovaných hrozbách v reálném čase. NextGeneration SmartEvent nabízí ucelený pohled na všechny bezpečnostní hrozby a síťové komponenty, čímž usnadňuje správu zabezpečení a analýzu velkých objemů dat. Administrátoři potom mohou rychleji a informovaněji učinit bezpečnostní rozhodnutí. (TZ)

Správa bezpečnostních incidentů a událostí je stále složitější. Roste počet zařízení s přístupem k internetu (mobilních zařízení, koncových bodů a bran) i množství obsahu a výsledkem je exploze objemu dat a nárůst bezpečnostních incidentů a událostí, které je nutné zpracovat a které vyžadují průběžný monitoring. Proto jsou nezbytné přizpůsobitelné analytické nástroje pro monitoring, rychlé vyhledávání a reporting.

„Pokud organizace chtějí zůstat krok před bezpečnostními hrozbami, potřebují výkonná řešení pro monitoring událostí, která jsou jednoduchá na používání, poskytují robustní bezpečnostní analýzu pro rychlé identifikování a prověření hrozeb a umožňují úpravy politik na základě aktuálních hrozeb,“ říká Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software Technologies. „Next-Generation Smart Event poskytuje jednoduché, ale výkonné a komplexní monitorování událostí, včetně přizpůsobitelných náhledů, ultrarychlého vyhledávání a reportování výsledků událostí a reálných hrozeb, které lze odhalit na základě analýzy dat.“

Klíčové funkce Next-Generation SmartEvent:

Efektivní analýza hrozeb a uživatelsky definovaná viditelnost:

Využití uživatelsky definovaného náhledu umožňuje zobrazit pouze informace relevantní pro danou organizaci, takže správci zabezpečení mohou snadno na první pohled pochopit stav zabezpečení a aktuální trendy. Pomocí detailního náhledu dostupného na jedno kliknutí a textového vyhledávání mohou správci systémů rychle prozkoumat bezpečnostní incidenty a snadno korelovat více protokolů, aby bylo možné odlišit podezřelé aktivity od pouhého „nepořádku“ v síťové infrastruktuře. Organizace mohou také vytvářet bohaté a personalizované reporty pro osoby důležité při klíčových bezpečnostních rozhodnutích, včetně bezpečnostních profesionálů, síťových inženýrů a top managementu.

Detekce hrozeb už za několik sekund prostřednictvím Big Data analýzy: NextGeneration SmartEvent analyzuje a hledá logy s bezkonkurenční rychlostí a rozsahem. Každý den lze analyzovat i miliardy logů a během pouhých několika sekund lze vyhledat přes sto milionů logů. Tato rychlost a rozsah umožňují forenzní analýzu a dodržování právních předpisů díky snadnému přístupu k terabajtům logů.

„Všudypřítomný monitoring“ pro všechny bezpečnostní hrozby: NextGeneration SmartEvent přináší přehled o bezpečnostních událostech v reálném čase napříč různými bezpečnostními systémy: Firewall, IPS, Anti-Virus, Anti-Bot, Threat Emulation, URL Filtering a Application Control. Webový portál SmartEvent umožňuje administrátorům přehledně sledovat stav zabezpečení a monitorovat všechny bezpečnostní hrozby kdekoliv a kdykoliv pomocí mobilních telefonů a tabletů.

„Nadále roste počet i sofistikovanost bezpečnostních incidentů, takže‚všudypřítomný monitoring je kritický pro zajištění kontinuity zabezpečení. Next-Generation SmartEvent přináší lepší informovanost a kontrolu bezpečnostních hrozeb a síťových komponent prostřednictvím konsolidovaných a přizpůsobitelných bezpečnostních náhledů dostupných během několika sekund,“ dodává Dorit Dor.

Pro více informací o Next-Generation SmartEvent navštivte stránky: http://www.checkpoint.com/products/smartevent-software-blade/index.html.

Dostupnost

Next-Generation SmartEvent je k dispozici v nových zařízeních Smart-1 a je dostupný prostřednictvím celosvětové sítě partnerů společnosti Check Point: http://partners.us.checkpoint.com/partnerlocator/.

Sledujte Check Point online:

Twitter: www.twitter.com/checkpointsw

Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.