VMware přináší inovace pro otevřené, pružné a bezpečné softwarově definované datové centrum

Praha/San Francisco, 25. srpna 2014 – Společnost VMware, Inc. (NYSE:VMW), dnes na konferenci VMworld 2014 představila nová řešení pro virtualizaci, správu cloudu a integraci OpenStack, která výrazně vylepší nejkompletnější portfolio produktů pro implementaci softwarově definovaného datového centra a podporu dynamických požadavků firem. (TZ)

Inovace, které byly dnes představeny, nabídnou zákazníkům větší možnosti díky podpoře otevřených frameworků a hybridních cloudů založených na VMware i ne-VMware technologiích. Se softwarově definovaným datovým centrem mohou firmy snížit své kapitálové výdaje až o 31 procent v případě značkového standardního hardware a o 49 procent v případě konfigurací neznačkového hardware, a zvýšit produktivitu zaměstnanců o 100 a více procent v prostředích využívajících IT jako službu.

„V neustále se měnícím obchodním prostředí potřebují IT manažeři důvěryhodné řešení, aby mohli reagovat přesvědčivě a bez obav na tržní příležitosti,“ řekl Pat Gelsinger, CEO společnosti VMware, Inc. „Za pomoci softwarově definovaných technologií mohou nyní firmy jednat s ohromnou rychlostí. Díky schopnosti reálně podpořit obchodní činnost se softwarově definovaná datová centra stala rozšířeným produktem a VMware i nadále pokračuje v inovacích, které učiní softwarově definované centrum ještě otevřenější, bezpečnější a pružnější.“

Inovace od VMware pro otevřené, bezpečné a pružné softwarově definované datové centrum

VMware dnes na konferenci VMworld 2014 představil následující novinky:

  • VMware Integrated OpenStack – VMware Integrated OpenStack je nové řešení, které umožní IT organizacím rychle a výhodně poskytovat OpenStack API a nástroje na své stávající VMware infrastruktuře. VMware Integrated OpenStack doplní ověřené technologie VMware pro výpočetní výkon, sítě, úložiště a správu a společně vytvoří rozsáhlou infrastrukturu, která pomůže snížit kapitálové i provozní výdaje a celkové náklady na vlastnictví pro vývoj v rámci OpenStack. Díky VMware Integrated OpenStack mohou zákazníci rychle vytvořit kompletní OpenStack cloud, aby mohli interní vývojáři využívat API infrastrukturu, a přesunout pracovní zátěž z nezabezpečených a špatně kontrolovatelných veřejných cloudů. IT oddělení může řešit problémy a spravovat OpenStack cloud za pomoci známých nástrojů VMware, které dennodenně využívá při své práci. Získá tak výrazné úspory provozních nákladů a rychleji dosáhne výsledků. Více informací naleznete zde.

  • VMware NSX 6.1 – VMware představil nové funkce pro VMware NSX, které zahrnují pokročilé funkce pro mikrosegmentaci sítí, vylepšenou konektivitu pro hybridní cloud, ECMP (equal cost multi-path) směrování a integraci VMware vCloud Automation Center 6.1. Nejnovější verze platformy VMware pro virtualizaci sítí, kterou využívá již více než 150 zákazníků, pomáhá zlepšit bezpečnost, škálovatelnost a výkon softwarově definovaného datového centra a hybridního cloudu. Díky VMware NSX získají zákazníci ekonomicky a provozně realizovatelný způsob nasazení mikrosegmentace sítě pro přeměnu bezpečnostní architektury jejich datového centra. VMware NSX nabízí řadu výhod oproti tradičnímu přístupu k bezpečnosti sítí, například automatizovaný provisioning, automatizované možnosti úpravy a přesunu pracovní zátěže, distribuované uplatňování pravidel na každém virtuálním rozhraní a integrovaný škálovatelný firewall v jádru distribuovaný na každý hypervisor. Více informací naleznete zde.

  • VMware vRealize Suite – VMware propojil funkce svých stávajících řešení pro automatizaci, provoz a správu cloudu do jedné nabídky s novým označením VMware vRealize, a vytvořil tak kompletní softwarový balíček pro správu softwarově definovaného datového centra a služeb infrastruktur veřejného cloudu. Pokročilá řídící platforma vyvinutá pro správu různorodých prostředí a hybridních cloudů umožňuje IT poskytovat infrastrukturu a aplikace v požadovaném čase, a zároveň s veškerou potřebnou kontrolou.

  • VMware vRealize Air Automation – VMware zároveň představil první produkt z nové řady řešení pro správu cloudu formou služby – VMware vRealize Air Automation. Tato nová předplacená služba je zatím dostupná v beta verzi a umožní zákazníkům zautomatizovat poskytování a správu životního cyklu aplikací a infrastruktury při současném dodržení stanovených IT pravidel. Více informací naleznete zde.

  • VMware vCloud Suite 5.8 – Integrované řešení pro vybudování a správu privátních cloudů VMware vSphere založených na architektuře softwarově definovaného datového centra umožní organizacím dosáhnout požadovaných výsledků v oblasti efektivity, kontroly a pružnosti. VMware vCloud Suite 5.8 nabídne rozšířené funkce pro provisioning na základě zásad, který umožní zákazníkům přidat ke svým aplikacím a infrastruktuře výpočetní výkon, sítě, bezpečnost, úložiště a nyní i služby pro zotavení po havárii. Nejnovější verze vCloud Suite bude zahrnovat funkce pro:

    • Ochranu s možností pětinásobného škálování – S využitím replikace pole mohou IT organizace nastavit plány pro zotavení po havárii škálovatelné až pro 5000 virtuálních strojů na jeden VMware vCenter Server, a zajistit tak ochranu rozsáhlých prostředí – pětkrát větší než s předchozími limity.

    • Dodatečná integrace nabídne zákazníkům samoobslužný přístup k poskytování předdefinovaných úrovní ochrany pro zotavení po havárii pro nové virtuální stroje prostřednictvím plánů v rámci vCloud Automation Center při využití replikace polí.

Softwarově definované datové centrum: Odpověď pro nové odvážné IT

Firmy jsou na rozcestí, kde musí IT čelit dvěma zcela protikladným přístupům k vybudování a správě datových center. Prvním je softwarově definované datové centrum, pružná a otevřená architektura, která je bezpečná a cenově efektivní. Druhým přístupem je hardwarově definované datové centrum, uzavřená architektura s omezenou pružností a flexibilitou, jejíž implementace může být nákladná a časově náročná.

„V rámci naší práce pro Apollo Education Group poskytujeme akademickým institucím a výukovým platformám po celém světě jedinečné technologie a inovativní řešení,“ řekl Michael Sajor, CIO skupiny Apollo Education Group. „Pracujeme s technologiemi VMware a celou EMC Federací na poskytování automatizovaného, důvěryhodného a škálovatelného cloudového prostředí, které pomůže zajistit on-line výukové materiály pro naše studenty. Technologie VMware se osvědčila jako nezbytná součást dynamického škálování našeho cloudového prostředí. Díky tomu můžeme lépe reagovat na interní potřeby zákazníků, zlepšit produktivitu i provozní efektivitu a zasáhnout větší skupinu studentů prostřednictvím našeho softwarově definovaného přístupu k poskytování služeb.“

Softwarově definované datové centrum umožňuje zákazníkům řídit různorodé cloudy, hypervizory a fyzická prostředí založená na VMware i ne-VMware technologiích, podporuje otevřenou infrastrukturu frameworků a běží na jakékoli hardwarové infrastruktuře. Softwarově definované datové centrum přeměňuje bezpečnostní architekturu prostřednictvím všudypřítomné virtualizační vrstvy a umožňuje mikrosegmentaci sítě díky virtualizaci sítě pomocí VMware NSX.

„Pro vybudování samoobslužného cloudu pro zajištění infrastruktury formou služby jsme zvolili OpenStack, abychom podpořili pružnou oblast našeho vývoje,“ uvedl Laurence Vandeyar, senior systémový inženýr ve společnosti TradeStation Technologies, Inc., která se zabývá on-line makléřskými službami. „Vyzkoušeli jsme řadu konkurenčních technologií, na kterých lze nasadit OpenStack, a infrastruktura VMware nabídla nejlepší funkce pro rozsáhlé prostředí, které vyhovují našim požadavkům. Díky VMware vSphere můžeme využívat vMotion, jednoduše zajistit obnovu po havárii a VMware NSX podporuje skutečný 3-tier vývoj webových aplikací. Kombinací OpenStack, vSphere a VMware NSX jsme získali řešení, které pro nás má největší přidanou hodnotu.“

Dodatečné zdroje (v angličtině)

O VMware
Společnost VMware je lídrem v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, které umožňují firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání v éře cloudu. Zákazníci se na společnost VMware spoléhají při revoluční změně způsobu jak budovat, dodávat a používat informační technologie tak, aby přesně odrážely jejich potřeby. S tržbami ve výši 5,21 miliardy USD v roce 2013 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 75 tisíc partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.