Stark Distribution přináší na český trh telefony Xiaomi s CE certifikací

TISKOVÁ ZPRÁVA – Praha (4. září 2014) Společnost Stark Distribution přináší na český trh telefony čínské značky Xiaomi s oficiální CE certifikací a dalšími dokumenty, které český a evropský právní řád pro distribuci elektronických zařízení vyžaduje. Zároveň se společnost rozhodla spojit s komunitou MIUI CZ&SK. Spojení si klade za cíl přinést českým zákazníkům jistotu těch nejlepších služeb a veškeré podpory telefonů a příslušenství Xiaomi. (TZ)

Společnost Stark Distribution, nejvýznamnější dovozce telefonů Xiaomi na český trh, disponuje Prohlášením o shodě pro veškeré současné produkty Xiaomi a bude je nadále zajišťovat i pro budoucí modely. Společnost Stark Distribution s organizační složkou v Číně zajišťuje Prohlášení o shodě v souladu s požadavky nařízení vlády 426/2000 Sb. a další českou i evropskou legislativou. Prohlášení o shodě umožňuje označení výrobku značkou CE. Veškerá zařízení z distribuce Stark Distribution a jejich balení tyto grafické známky nesou. Samotné Prohlášení o shodě je rovněž součástí balení.

Stark Distribution jakožto velkoobchodní dodavatel dodává v současnosti zařízení Xiaomi velkým prodejcům jako jsou Alza.cz, CZC.cz, Mall.cz, TS Bohemia a dalším. Obsluhu retailových řetězců a specializovaných prodejců bude Stark Distribution zajišťovat ve spolupráci s distribuční společností Agora DMT, a.s.

„Chceme udělat maximum pro uchování dobrého jména značky Xiaomi, která má na českém trhu mimořádný potenciál. Nemohli jsme dále přihlížet destabilizaci českého trhu s těmito čínskými smartphpony a dalšími produkty. Bylo tedy třeba vzít záležitost do vlastních rukou,“ odůvodnil kroky společnosti Stark Distribution její obchodní ředitel Daniel Římal. „Snažíme se o maximálně profesionální vztahy s prodejci a ale i zákazníky, což dokazuje i naše partnerství s českou MIUI komunitou,“ dodal.

Právě uživatelské prostředí MIUI je jedním z nejdůležitějších rysů telefonů značky Xiaomi. Telefony z čínské produkce nemají primárně dostupné služby Google a patřičnou českou lokalizaci. Tu zajišťují uživatelé sdružení okolo komunitního portálu MIUI. Stark Distribution je v současnosti jediným držitelem práv na českou lokalizaci prostředí MIUI v podobě, v jaké ji vytváří komunita MIUI CZ&SK. “Stark Distribution je naším dlouhodobým seriózním partnerem, jehož cílem je stejně jako cílem naším budování co nejlepší pověsti značek MIUI a Xiaomi. Naše vzájemná spolupráce je tedy logická,“ komentuje nové partnerství Jan Bártl, představitel komunity MIUI.

S novým partnerstvím získávají čeští zákazníci jistotu, že si u zavedených prodejců mohou koupit produkty se značkou Xiaomi, které splňují veškerá pravidla pro prodej a provozování v Česku. Samozřejmostí je i 100% záruka servisu, která se bude vztahovat na telefony
z oficiálního dovozu – tedy s platným označením certifikace CE.

O společnosti Stark Distribution
Společnost Stark Distribution je dovozce a velkoprodejce mobilních telefonů s mnohaletými globálními zkušenostmi a zároveň jedním z nejvýraznějších subjektů dovážejících na český trh čínské mobilní značky. Prostřednictvím spolupráce s českou a slovenskou komunitou MIUI se aktivně podílí na propagaci a podpoře značky Xiaomi v Evropě.

O komunitě MIUI
MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage XIAOMI.com pro Českou a Slovenskou republiku, která zajišťuje překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechna Xiaomi zařízení. Veškeré překlady jsou chráněny licencí Creative Commons 3.0.

O Xiaomi
Beijing Xiaomi Technology Co., Ltd je čínský výrobce smartphonů a spotřební elektroniky a zároveň autor jedné z nejoblíbenější a nejkomunitnější verze Android ROM s názvem MIUI. Xiaomi má přes tři tisíce zaměstnanců a v roce 2014 se dle oficiálního žebříčku stala třetí nejinovativnější společností světa. Tentýž rok společnost koupila doménu mi.com za rekordních 3,6 milionů amerických dolarů, čímž potvrdila ambice stát se významným globálním brandem. Xiaomi je druhá nejprodávanější značka mobilních telefonů v Číně a TOP 5 na celém světě.