YotaPhone se dvěma displeji za atraktivnější cenu

Praha, 9. září — Unikátní smartphone YotaPhone, který na čelní straně kombinuje klasický LCD displej s displejem z elektronického papíru (EPD) na straně zadní, vstupuje do podzimní sezóny s novou atraktivní cenou 9 290 Kč. Od svého uvedení na českém trhu v květnu letošního roku si YotaPhone získal řadu fanoušků zejména z řad milovníků elektronických knih. Ti se rozhodli zkonsolidovat svá elektronická zařízení a zvolili tak telefon, který jim slouží zároveň jako čtečka elektronických knih. (TZ)

Využití druhého displeje z elektronického papíru je ovšem mnohem širší a v praxi nabízí v kombinaci s řadou aplikací daleko více možností. Díky extrémně nízké spotřebě totiž zajistí YotaPhone možnost mít neustále zapnutý displej a přístup ke všem informacím na něm jako jsou maily, zprávy nebo informace z RSS kanálů. Takto dokáže YotaPhone na jediné nabití vydržet až 10x déle než běžné smartphony.

Telefon YotaPhone za novou atraktivní cenu je dostupný v černé a bílé barvě v prodejnách MobilPohotovost.cz, Alza.cz, SWS.cz a Electroworld.cz.

4 klíčové funkce YotaPhone

„Always On“

Druhý displej z elektronického papíru je vždy zapnutý. Uživatel tak za jakékoli situace okamžitě uvidí nejnovější notifikace, e-maily nebo tweety bez nutnosti zapínat čelní LCD displej telefonu. Displej zůstává aktivní i v případě, že baterii v telefonu dojde energie.

Pohodlné čtení

Displej s elektronickým inkoustem spotřebovává zlomek energie v porovnání s konvenčními LCD displeji, navíc jej lze perfektně přečíst i na přímém slunci. Pokud při čtení e-knihy narazíte na indexovanou vysvětlivku, automaticky se zobrazí ne čelním LCD displeji.

Notifikace na druhém displeji

Notifikace zůstávají na displejích konkurenčních smartphonů velice krátce. Druhý displej YotaPhone s elektronickým papírem zobrazuje vybrané notifikace po neomezeně dlouhou dobu.

SMS zprávy, Kalendář, Hovory, Upomínky, Počasí nebo Připomenutí

Vystup z davu

YotaPhone poskytuje nový rozměr personifikace a kreativní svobody. Není už třeba hledat speciální kryty a pouzdra. Stačí si změnit tapetu druhého displeje jakkoli se jen zrovna cítíte.

Produktové fotografie v tiskové kvalitě jsou k dispozici na www.dropbox.com.

O YOTA DEVICES

Yota Devices je soukromá mezinárodní společnost, která se zaměřuje na vývoj a výrobu LTE příslušenství pro uživatele, např. smartphonů, modemů a routerů. Společnost prodala více než 3 miliony zařízení s podporou 4G sítí od roku 2009. Společnost stojí také za prvním dvouobrazovkovým telefonem YotaPhone, který vstoupil v roce 2014 na vybrané trhy v Evropě, Blízkém východě, SND a v Asii. Srdce společnosti je ve Finsku, kde je umístěno softwarové oddělení v čele s bývalými programátory Nokia. Mozek společnosti se nachází v Moskvě. Další pobočky sídlí v Německu, Kanadě a Singapuru. yotadevices.com, yotaphone.cz, facebook.com/YotaPhone