První pololetí spolupráce společností Alef a NetApp již přineslo první realizace

P r a h a, 12. 9. 2014 – Velmi pozitivně hodnotí svou spolupráci společnosti NetApp a Alef, které uzavřely v říjnu loňského roku partnerství. Alef si pochvaluje rozšíření value added distribučních aktivit, NetApp zase zkvalitnění partnerské sítě o firmu, s níž spolupracoval nejprve jen na Slovensku. (TZ)

Poté, co NetApp představil FlexPod®, společnou infrastrukturní platformu firem NetApp a Cisco, která je využíván napříč mnoha datovými centry a integruje soukromé cloudy se zabezpečenými veřejnými cloudy a je zároveň ověřenou platformou pro poskytovatele služeb a firmy, došlo na partnerství mezi Alefem a NetApp.

„Vzhledem k trendům v datových sítích, serverech a storage systémech jsme hledali vhodné rozšíření portfolia. Aliance Cisco a NetApp, která přišla na trh s konceptem konvergované infrastruktury v podobě řešení FlexPod, byla jasný signál, že vydání se tímto směrem dává smysl,“ říká Pavel Mareš, generální ředitel společnosti Alef Distribution CZ a dodává: „Po počátečním „oťukávání“ a budování vztahů s výrobcem, jsme pokročili do fáze II. – rozvoje a budování prodejního kanálu (školení partnerů, certifikace, oslovení našich klíčových partnerů z oblasti Cisco technologií s nabídkou systémů NetApp apod.), tvorby obchodní pipe-line a vytváření marketingového „šumu“ na trhu.“

V loňském roce NetApp představil vylepšený program pro partnery, díky kterému mohou získat nové kapacity, včetně cloudu, služeb a podpory, specializace pro FlexPod, SAP a VDI a clustered Data ONTAP.

„Společnost Alef, se kterou jsme již dříve spolupracovali na Slovensku, pro nás byla logickou volbou. Vzhledem k velmi silné alianci s Ciscem a existenci společné platformy FlexPod nám Alef otevřel nové možnosti z hlediska oslovení existujících Cisco partnerů. Distributor, který je navázán jak na Cisco, tak na NetApp, totiž partnerské bázi obou výrobců umožňuje poskytnout dokonalou synergii a nadstandardní služby pro dodávky FlexPod řešení.“ říká Jan Jiskra, Country Manager pro Českou republiku a Slovensko.

Na implementaci NetApp řešení na českém trhu spolupracuje Alef rovněž se společnostmi Storage One, Salto, Comparex, S&T, Simac, Anect a dalšími.

O společnosti Alef

ALEF NULA, a.s. člen skupiny ALEF Group dodává komplexní služby v oblasti informačních a komunikačních technologií. Od roku 1994 je předním dodavatelem řešení společnosti Cisco Systems. Společnost ALEF NULA, a.s. dlouhodobě disponuje širokým technologickým zázemím a špičkovými technickými odborníky. Díky kombinaci technologického zázemí, odborníků a Cisco Certified Learning Partnera vytváří ALEF NULA, a.s. širokou základnu, která dokáže nabídnout svým zákazníkům ty nejlepší možnosti k poskytování vysoké úrovně podpory a rozvoji stávajících služeb. Více informací na www.alefnula.cz.

O společnosti NetApp

NetApp je tvůrcem inovativních systémů pro ukládání a management dat, které jsou nákladově velice efektivní a urychlují pokrok v byznysu. Společnost se zavázala uplatňovat své základní hodnoty a být uznávána jako skvělé místo pro práci, kdekoliv na světě. Tento závazek je zásadní pro náš dlouhodobý růst a úspěch, stejně jako úspěch našich partnerů a zákazníků. Objevte naši vášeň pomáhat společnostem po celém světě, jít dál a rychleji na www.netapp.com.