Pozor! Internetový obchod ElektroZeSkladu.eu klame zákazníky

Praha, 19. září 2014 – Asociace pro elektronickou komerci (APEK) na základě upozornění od nakupujících zjistila, že internetový obchod www.elektrozeskladu.eu nepravdivě informuje zákazníky. Mimo jiné je za provozovatele internetového obchodu uváděna neexistující společnost, IČ na webových stránkách patří jinému subjektu. Internetová stránka také neoprávněně prezentuje logo „APEK – Certifikovaný obchod.“ (TZ)

Asociace pro elektronickou komerci doporučuje všem internetovým nakupujícím, aby byli obezřetní při nákupu neznámém e-shopu, který navíc uvádí nepravdivé informace a nabízí velmi levně populární zboží – tak jako je tomu u ElektroZeSkladu.eu. Jako příklad můžeme uvést iPhone 5S 16GB, který uvedený „obchod“ prodává za cenu o 3 tisíce Kč levněji než konkurence.

Jestliže nakupující zvolí při pořízení zboží pro něj neznámý e-shop, doporučujeme sledovat například pravost uváděných certifikátů, kvalitu obchodních podmínek nebo si takový obchod prověřit u dalších internetových uživatelů,“ říká výkonný ředitel APEK Jan Vetyška a dále dodává: „Rozhodně stojí za pečlivé zvážení objednávka výrazně levnějšího zboží oproti konkurenci. A to především, pokud provozovatel požaduje pouze platbu předem.“

O APEKu

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) je sdružením více než 300 firem, podnikatelů a odborníků v oboru elektronického obchodu. Cílem Asociace je soustavně podporovat rozvoj elektronického obchodování v České republice. Jedním z hlavních projektů APEKu je certifikace internetových obchodů – www.certifikovany-obchod.cz. Více informací na www.apek.cz.