První laserový projektor na světě se světelným výkonem 6 500 lumen

Společnost Panasonic uvedla na trh první jednočipový laserový projektor DLP se světelným výkonem 6 500 lumen, který slibuje více než dva roky nepřetržitého a bezúdržbového provozu. (TZ)

Fotografie jsou dostupné zde: http://bit.ly/1us9NzY

Projektory PT-RZ670 a PT-RW630, které se chlubí 20 000 hodinami provozu bez výměny světelného zdroje a flexibilními možnostmi instalace ve všech úhlech, doplňují zavedenou řadu Solid Shine™.

Marketingová manažerka společnosti Panasonic Hana Grůzová říká: „Řada RZ670 umožňuje neobyčejně snadnou instalaci pro použití na výstavách nebo v muzeích. Nejvyšší kvalita a absolutní spolehlivost projektoru ovšem může mít přínosy i pro kritické aplikace, jako jsou například dohledová centra pro řízení dopravní světelné signalizace.“

Projektory PT-RZ670 a PT-RW630 přinášejí světelný výkon na úrovni 6 500 lumen s rozlišením WUXGA respektive WXGA. Laserový světelný zdroj s životností přibližně

20 000 hodin či více (podle způsobu používání) odstraňuje nutnost výměny lampy nebo filtrů.

Projektor lze snadno instalovat pro projekci na výšku i na šířku a lze jej naklopit v jakémkoliv úhlu, aniž by to mělo na rozdíl od tradičních projektorů s lampovým zdrojem vliv na životnost světelného zdroje.

Model PT-RZ670 má navíc zabudovanou funkci geometrické úpravy umožňující promítání na zakřivené nebo nepravidelně tvarované plochy, díky čemuž je ideálním zařízením pro muzea, výstavní síně nebo prezentační místnosti, kde je rozhodujícím faktorem kreativita.

„Druhá generace projektorů Solid Shine™ zvyšuje laťku v oblasti spolehlivosti a pružnosti instalace,“ dodává H. Grůzová. „Laserový projektor reprodukuje o 150 % jasnější barvy a až o 230 % jasnější žlutou než konvenční projektor s jasem 7 000 lumen, takže uživatelé mají díky zdroji s delší životností k dispozici obraz vynikající kvality.“

Projektory jsou rovněž kompatibilní s technologií Digital Link™, která umožňuje přenos digitálního signálu (HDMI, nekomprimované HD video a řídicí povely) pomocí jediného kabelu LAN na vzdálenost až 100 metrů.

Další informace naleznete na webu: business.panasonic.co.uk/visual-system.

Technické údaje řady PT-RZ670:

PT-RZ670

PT-RW630

Rozlišení

WUXGA

(1 920 x 1 200)

WXGA

(1 280 x 800)

Zobrazovací jednotka

Jednočipový DLP™

Světelný zdroj

Laserová dioda

Jas

6 500 lm

Údržba

Bezúdržbový po 20 000 hodin*

Instalace

Vertikálně/horizontálně/naklápění 360 stupňů

DIGITAL LINK

Ano

Geometry Manager Pro (volitelné)

Ano

Ne

Automatické seřízení obrazu (volitelné)

Ano

Ne

* Doporučená doba pro výměnu světelného zdroje. Bezúdržbový provoz může být zkrácen kvůli podmínkám okolního prostředí.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje, odolné mobilní počítače a požární alarmy. S přibližně 400 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 71,5 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2014. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/