Novým výkonným ředitelem cestovní kanceláře OK-TOURS a.s. byl jmenován Marek Plášil

1. října 2014, Praha – Pozici výkonného ředitele cestovní kanceláře OK-TOURS bude od října tohoto roku nově zastávat Marek Plášil. Do cestovní agentury, která je orientovaná především na poskytování komplexních cestovních služeb a zajišťování letenek pro korporátní klientelu a zákazníky ze státní správy, a jež na českém trhu existuje již od roku 1990, přichází Marek ze sdružení cestovních kanceláří Travel Aliance  z pozice předsedy představenstva. V OK-TOURS bude Marek Plášil odpovědný především za segment prodeje letenek a zajišťování služebních cest, za oblast příjezdové turistiky a také za rozvoj produktu cestování pro seniory. (TZ)

Téměř 17 let pracoval Marek Plášil pro leteckou společnost České aerolinie. Zde prošel nejrůznějšími manažerskými pozicemi, z nichž většina byla na zahraničních zastoupeních společnosti. Naposledy v Tel Avivu v letech 2009 – 2012, kde Marek působil na pozici General Managera. V letech 1998 – 2002 působil na zastoupení společnosti v New Yorku, kde bylo jeho úkolem také mimo jiné vypořádat se s následky událostí 11. září a vyrovnat se s následnou krizí v letecké dopravě. Mezi jeho další působiště patří Dubaj ve Spojených arabských emirátech, Baku či Bukurešť.

„Jsme rádi, že na pozici nového výkonného ředitele OK-TOURS můžeme představit právě Marka Plášila, který díky svým bohatým zkušenostem z oblasti managementu cestovního ruchu vnese do naší společnosti nové impulzy a výzvy,“ říká Pavel Trejtnar, předseda představenstva OK-TOURS a.s.

Marek Plášil studoval obor sociologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, je mu 40 let, a má dvě děti.

Jmenování Marka Plášila do funkce výkonného ředitele souvisí s restrukturalizačními změnami, které v současné době v rámci společnosti OK-TOURS probíhají. Ty se však nedotknou nejvyššího managementu společnosti. Její zakladatel Pavel Trejtnar bude i nadále pokračovat ve funkci předsedy představenstva

OK-TOURS a.s., stejně jako Petr Skřivan ve funkci místopředsedy představenstva a Miroslav Bělovský jako člen představenstva.

OK-TOURS a.s.

Akciová společnost OK-TOURS a.s. se sídlem v Praze na Vinohradech působí na trhu od roku 1990. Od samého počátku patří mezi nejvýznamnější cestovní kanceláře v příjezdové turistice do České republiky. V roce 1992 získala akreditaci celosvětové organizace IATA na prodej mezinárodních letenek a od té doby se rovněž orientuje na poskytování komplexních cestovních služeb a zajišťování letenek pro korporátní klientelu a zákazníky ze státní správy.

Společnost provozuje síť vlastních hotelů v Praze, v Krkonoších a v Budapešti, kde má svou dceřinou společnost OK-World Travel Zrt.

Projektem „Cestování pro seniory“ navázal OK-TOURS na letité zkušenosti získané se zahraniční příjezdovou seniorskou klientelou a vytvořil v roce 2010 nový model cestovaní pro české seniory po České republice.