Skupina MOL otevírá UPPP, nový náborový a rozvojový program pro talentované studenty

Praha, 1. října 2014 – Skupina MOL, přední mezinárodní ropná a plynárenská společnost, otevírá nový program z oblasti průzkumu a těžby ropy a plynu zaměřený na nábor a rozvoj mladých talentů.  UPPP program je určen pro studenty a absolventy přírodních věd a ropného inženýrství. Studenti vybraných vysokých škol ze čtrnácti států střední Evropy, Blízkého východu a také z Velké Británie se mohou zapojit do simulační online hry UPPP od 1. do 23. října. Tři vítězné týmy získají celkem 20 000 euro a jedinečnou příležitost začít svoji kariéru ve Skupině MOL prostřednictvím osmnáctiměsíčního „Absolventského programu UPPP pro studenty technických oborů“. (TZ)
  • UPPP je mezinárodní soutěž z oblasti průzkumu a těžby ropy a zemního plynu určená pro studenty přírodních věd a technických oborů na vybraných vysokých školách a univerzitách.

  • Tři nejlepší týmy získají celkem 20 000 euro a jedinečnou příležitost stát se součástí Skupiny MOL, v níž odstartují svoji kariéru prostřednictvím „Absolventského programu UPPP pro studenty technických oborů“.

  • Registrace do online simulační hry UPPP  je možná od 1. do 23. října 2014.

  • V České republice se do soutěže mohou zapojit studenti Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Ústavu geologických věd Masarykovy univerzity v Brně.

„Jsme hrdí, že díky našemu novému UPPP programu můžeme dát kvalifikovaným a talentovaným studentům příležitost stát se součástí Upstream divize Skupiny MOL, která působí v segmentu průzkumu a těžby ropy a zemního plynu. Program UPPP je zaměřený na mladé lidi, kteří mají odvahu přijmout naši jedinečnou výzvu,” říká Zdravka Demeter Bubalo, viceprezidentka pro lidské zdroje Skupiny MOL.

 

Do soutěže se mohou studenti zapisovat ve tříčlenných týmech. První částí soutěže je simulační online hra, v které účastníci řeší průmyslové a strategické výzvy ve virtuálních scénářích. Úkoly se týkají oblasti průzkumu a těžby a jsou sestavené na základě reálných případových studií Skupiny MOL. Soutěž vyvrcholí živým finále. Více informací o UPPP a dalších náborových programech najdete na www.facebook.com/moluppp a www.uppp.info. Úvodní videa k soutěži jsou ke zhlédnutí na www.uppp.info/enterifyoudare a http://www.youtube.com/watch?list=PLLIS5b_etSs-ZWR0E4ngAwhaj2zaYx-My&v=TOjj7_zssTg&feature=player_detailpage.

O soutěži UPPP

UPPP je speciální soutěž určená ke zvýšení povědomí o Skupině MOL mezi studenty a absolventy vybraných vysokých škol. Účastníci se nejprve zapojí do simulační online hry, ve které řeší průmyslové a strategické výzvy ropného a plynárenského průmyslu z odvětví průzkumu a těžby. Úkoly ve hře vycházejí z aktuálních případových studií z Pákistánu. Tři nejlepší týmy postoupí do živého finále. Nejúspěšnější účastníci získají celkem 20 000 euro a příležitost nastartovat svoji kariéru ve Skupině MOL díky novému „Absolventskému programu UPPP pro studenty technických oborů“. Studenti, kteří ještě nejsou v posledním ročníku studia, budou moci absolvovat stipendijní tréninkový kurz nebo letní stáž.

O programu UPPP pro absolventy technických oborů

„Absolventský program UPPP pro studenty technických oborů” je osmnáctiměsíční náborový a rozvojový program pro mladé absolventy, který se zaměřuje na sektor průzkumu a těžby. Program je postaven na čtyřech pilířích, které zahrnují teoretická školení a získávání praktických zkušeností. Hlavním cílem je rozvíjet v absolventech podnikatelské schopnosti zároveň s technickými vědomostmi. Program bude zahrnovat získávání zkušeností ve dvou či více mezinárodních divizích společnosti a stáž v ředitelství firmy v Budapešti.

O Skupině MOL

Skupina MOL je integrovaná nezávislá mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v maďarské Budapešti. Společnost působí ve více než čtyřiceti zemích světa a zaměstnává téměř 29 000 lidí. Průzkum a těžbu staví na 75 letech zkušeností v oblasti uhlovodíkového průzkumu. V současnosti provozuje těžbu v osmi zemích a provádí průzkum v dalších třinácti. Společnost provozuje čtyři rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, Slovensku a Chorvatsku. Skupina MOL rovněž vlastní síť více než 1 700 čerpacích stanic v jedenácti zemích střední a jihovýchodní Evropy.