VIDEO TRASY – Novinka pro turisty na českém internetu

Společnost Turistika.cz spustila v létě nový projekt pro české turisty. Natáčí turistické trasy, cyklotrasy a naučné stezky na videokameru, která zároveň zaznamenává gps polohou. Každý si tak může trasu prohlédnout, zjistit jaký je na trase povrch a podívat se na okolní přírodu, památky nebo další zajímavosti.  „Kdekoliv na trase si může turista kliknout na mapě a my mu ukážeme, jak to tam vypadá, případně díky možnosti zrychlení videa si každý může celou trasu prohlédnout během krátké chvíle“ doplňuje k projektu Jiří Pilnáček, ředitel Turistika.cz. Kromě českých tras jsou ke shlédnutí i rakouské alpy, francouzská riviéra nebo holandský Amsterdam. (TZ)

V rámci internetových portálů jde o unikátní službu. Natočeno je už několik tisíc kilometrů tras. Kromě významných cyklotras (Vltavská stezka, Otavská stezka a Labská stezka) jsou natočeny a umístěny na Turisitika.cz desítky pěších tras a naučných stezek v přírodě i ve městech.

Od firmy Turistika.cz, s. r. o. si Město Nová Bystřice objednalo zpracování 3 videotras. Jsme spokojeni především s individuálním přístupem firmy a vstřícným jednáním. Zpracování videotras je na vysoké úrovni a věříme, že tento originální produkt (potenciální) návštěvníci ocení a přispěje tak k rozvoji turismu v našem regionu“ doplňuje k projektu VIDEO TRAS Mgr. Petra Vacková z Turistického informačního střediska v Nové Bystřici.

Od června 2014 už trasy inspirovaly k výletu více než 50.000 lidí. A to i díky letní soutěži Kroky ke zdraví společnosti Globus.  Tvůrci jedinečné turistické služby svůj projekt přihlásili na prestižní Tour region film do Karlových Varů a doufají, že unikátní nápad ocení i odborná veřejnost.

Sekce VIDEO TRASY na internetu: http://www.turistika.cz/trasy/video

Technické informace

Video trasa se natáčí pomocí kamery GARMIN VIRB ELITE, která nabízí i široký pohled do okolí (130°) a jako jedna z mála na trhu má v sobě i GPS modul. Celá trasa je natočena ve vysoké HD kvalitě 720p, 25 snímků za vteřinu. Po natočení prochází trasa střihem, úpravou pro stabilizaci obrazu, optimalizací pro internetové prohlížeče a procesem doplnění zajímavostí na trase.  Záběr trasy lze posouvat pomocí tlačítek dopředu i dozadu o 1km nebo o  50m, video lze zrychlit až 5x, záběr lze posouvat i po zajímavých bodech na mapě, případně lze i nastavit automatické posouvání mapy  podle záběru videa.

O Turistika.cz

Zkušení turisté a cestovatelé sdílí své zážitky a zkušenosti z cest. Portál Turistika.cz se s nimi dělí o peníze, které vydělá prodejem reklamy. 51.400 registrovaných turistů, 70.000 článků, 900.000 fotek, 591 823 unikátních návštěvníků za měsíc srpen 2014 (zdroj google analytics).