Neopatrní zaměstnanci jsou největší mobilní bezpečnostní hrozbou, vyplývá ze studie společnosti Check Point

PRAHA, 29. října 2014 – Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), světový lídr v oblasti zabezpečení internetu, zveřejnil výsledky třetí výroční zprávy o mobilní bezpečnosti, podle které 95 % respondentů řeší problémy se zabezpečením a podporou BYOD (Bring Your Own Device). Studie zdůrazňuje nutnost robustnějšího bezpečnostního řešení pro osobní zařízení propojená s podnikovou sítí. (TZ)

Celá studie „The Impact of Mobile Devices on Information Security“ je k dispozici na stránce http://www.checkpoint.com/capsule/.

Průzkumu se zúčastnilo téměř 800 IT odborníků a zpráva upozorňuje na přetrvávající znepokojení nad snadným pohybem citlivých podnikových informací mimo spravovaná firemní prostředí a zároveň poukazuje na nedostatečná bezpečnostní školení a riziko mobilních hrozeb v důsledku malého povědomí zaměstnanců o bezpečnosti.

Klíčová zjištění:

  • Největší hrozba se nachází uvnitř organizace – 87 % dotázaných odborníků věří, že největší bezpečnostní hrozbou pro mobilní zařízení jsou neopatrní zaměstnanci. Téměř dvě třetiny respondentů uvedlo, že poslední velké narušení zákaznických dat bylo pravděpodobně v důsledku neopatrnosti zaměstnanců.

  • Mobilní zařízení jsou stále častěji používaná v podnikových sítích – Přestože jsou neopatrní zaměstnanci nejslabším článkem mobilního zabezpečení organizací, 91 % IT profesionálů vidí v posledních dvou letech nárůst počtu osobních mobilních zařízení s přístupem do podnikové sítě. 56 % dotázaných v roce 2014 spravovalo podniková data na osobních zařízeních zaměstnanců, zatímco v roce 2013 to bylo pouze 37 %.

  • Očekává se nárůst počtu mobilních bezpečnostních incidentů – 82 % dotázaných bezpečnostních odborníků očekává, že počet bezpečnostních incidentů nadále poroste a rok 2015 bude rizikový. Navíc téměř všichni respondenti (98 %) vyjádřili znepokojení nad dopadem mobilních bezpečnostních incidentů, největší starosti v oblasti mobilní bezpečnosti jim dělají ztrácené a odcizené informace.

  • Náklady na mobilní bezpečnostní incidenty nadále rostou – V roce 2014 došlo ke zvýšení nákladů spojených s nápravou po mobilních bezpečnostních incidentech. 42 % dotázaných IT manažerů uvedlo, že mobilní bezpečnostní incidenty stojí jejich organizace více než 250 000 dolarů.

  • Android je i nadále vnímán jako platforma s největšími bezpečnostními riziky – V roce 2013 vnímalo Android jako platformu s nejvíce bezpečnostními riziky 49 % dotázaných, v letošním roce dokonce 64 procent – ve srovnání s Apple, Windows Mobile a Blackberry.

„Z našeho průzkumu 2014 Mobile Security Survey jasně vyplývá, že IT odborníci neočekávají pokles mobilních bezpečnostních hrozeb a dokonce se připravují na nárůst incidentů v roce 2015,“ říká Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software Technologies. „Představili jsme komplexní mobilní řešení Check Point Capsule, které pomáhá řešit tyto výzvy a zajišťuje bezproblémové zabezpečení bez ohledu na typ zařízení nebo pohyb dat.“

Spolu s výsledky studie „2014 Mobile Security Survey“ představil Check Point i komplexní mobilní řešení Check Point Capsule, které nabízí bezkonkurenční ochranu podnikových dat a mobilních zařízení, a to kdykoliv a kdekoliv. Check Point Capsule přináší vícevrstvé zabezpečení, které chrání podniková data v mobilních zařízeních zabezpečeným přístupem k práci. Chrání před interními a externími úniky dat prostřednictvím zabezpečení, které je spojeno s dokumentem a rozšiřuje firemní bezpečnostní politiky na ochranu zařízení před hrozbami při pohybu mimo podnikovou síť. Check Point byl nedávno také jmenován již osmý rok po sobě společností Gartner lídrem v Magic Quadrant pro ochranu mobilních dat.

Pro více informací o Check Point Capsule navštivte stránky http://www.checkpoint.com/capsule/.

O studii:

Zpráva „The Impact of Mobile Devices on Information Security“ vychází z výpovědí 800 profesionálů v oboru IT ze Spojených států a Kanady, Austrálie  a Evropy. Jde o třetí výzkum na toto téma a zpráva vyhodnocuje rozdíly v odpovědích na podobné otázky položené během dvou let. Cílem studie bylo získat data pro kvantifikaci dopadu mobilních zařízení na podnikovou informační bezpečnost.

Celá studie je k dispozici na stránce http://www.checkpoint.com/capsule/.

Sledujte Check Point online:

Twitter: www.twitter.com/checkpointsw

Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.