Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear Live a LG G Watch W100 nyní exkluzivně v nabídce CZC.cz

Praha, 30. 10. 2014 – Český prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz přináší na český trh dvojici chytrých hodinek Samsung Galaxy Gear Live a LG G Watch W100 s operačním systémem Android Wear. Obě novinky se vyznačují nejen povedeným designem, ale především širokou nabídkou funkcí, které po spárování s chytrým telefonem dávají hodinkám zcela nový rozměr. Potěší i certifikace IP67, která zaručuje odolnost proti prachu a vodě. (TZ)

Samsung Galaxy Gear Live

Elegantní chytré hodinky Samsung Galaxy Gear Live zaujmou na první pohled svým zaobleným tělem a prostorným Super AMOLED displejem s rozlišením 320 x 320 bodů a živým podáním barev. Samsung v jeho případě zvolil úhlopříčku 1,63 palce a celý displej zasadil do kovového rámečku. Na ruce drží hodinky 22mm vyměnitelný pásek s jednoduchým zacvakávacím zapínáním. Nabíjení baterie s kapacitou 300 mAh je řešeno malým adaptérem, který se připíná ze spodní strany.

Pokud byste v hodinkách čekali senzory jako gyroskop, akcelerometr či kompas, rozhodně nebudete zklamáni. Samsung šel však ještě dále a osadil hodinky ze zadní strany rovněž senzorem, který umí měřit srdeční tep. Díky tomu je možné zaznamenávat sportovní výkony a vytvářet tak nejrůznější statistiky o tom, jak se vám v dnešní uspěchané době daří držet krok se zdravým životním stylem. Aby vás při sportovních výkonech nic neomezovalo, díky certifikaci IP67 nebude hodinkám vadit trocha bláta ani sprchování.

LG G Watch W100

Společnost LG vsadila spíše na hranatější minimalistický vzhled, který nenarušují žádná postranní tlačítka. O to více vynikne 1,65 palců velký čtvercový displej s rozlišením 280 x 280 bodů a věrným barevným podáním, pod kterým se podepsala technologie LCD IPS. Celodenní výdrž zajišťuje baterie o kapacitě 400 mAh. Její dobíjení má na starost dokovací stanice, která se jednoduše přichytí zespodu hodinek magnetem. Také LG G Watch W100 jsou opatřeny páskem o standardní šířce 22 mm, díky čemuž není problém jej vyměnit za jiný kus čistě podle vašich představ.

Ani tyto hodinky se nezaleknou vody – jejich vodotěsnost je díky normě IP67 zaručena po dobu 30 minut až do hloubky jednoho metru. Co se senzorů týče, můžete počítat s vestavěným gyroskopem, akcelerometrem i kompasem.

Pod taktovkou Android Wear

Oba modely patří k jedněm z prvních zařízení, ve kterých běží operační systém Android Wear od společnosti Google určený výhradně pro nositelnou elektroniku. Všechny funkce a možnosti těchto chytrých hodinek se tak naplno projeví až po spárování s chytrým telefonem se systémem Android ve verzi 4.3 a vyšší. Hodinky poté umí zobrazit notifikace jakéhokoliv typu, reagovat na hlasové povely (zatím pouze v anglickém jazyce) nebo například zaznamenat diktovaný text (dostupné i v českém jazyce).

Jak se dá u hodinek předpokládat, vybírat budete moci z celé řady úvodních obrazovek, z nichž každá je tvořena vlastním ciferníkem a případně dalšími prvky. Nejzajímavější jsou však aplikace, které se instalují z obchodu Google Play a dokážou hodinky proměnit třeba v krokoměr, automobilovou navigaci, kalendář a mnoho dalšího. Počet aplikací určených pro systém Android Wear se přitom rozrůstá každým dnem.

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear Live a LG G Watch W100 si můžete zakoupit prostřednictvím e-shopu CZC.cz. V prodeji jsou za 5 990 Kč, respektive 6 499 Kč v případě modelu LG G Watch W100, který je v nabídce v černém a bílém provedení.

Technické parametry Samsung Galaxy Gear Live

Operační systém: Android Wear
Displej: 1,63 palce, rozlišení 320 x 320 bodů, Super AMOLED
Procesor: Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz
Operační paměť: 512 MB
Interní paměť: 4 GB
Konektivita: Bluetooth 4.0
Rozměry: 37,9 x 56,4 x 8,9 mm
Hmotnost: 59 g
Baterie: 300 mAh
Barevné provedení: černá

Technické parametry LG G Watch W100

Operační systém: Android Wear
Displej: 1,65 palce, rozlišení 280 x 280 bodů, IPS LCD
Procesor: Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz
Operační paměť: 512 MB
Interní paměť: 4 GB
Konektivita: Bluetooth 4.0
Rozměry: 37,9 x 46,5 x 9,95 mm
Hmotnost: 63 g
Baterie: 400 mAh
Barevné provedení: černá, bílá

O společnosti CZC.cz:

CZC.cz s.r.o. patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou v České republice, což dokazuje i úspěch v hlasování o nejoblíbenější e-shop ShopRoku 2013 a 2012. Za 16 let své existence prodal přes 9 mil. produktů více než 2,5 mil. zákazníkům. CZC.cz je držitelem mnoha ocenění a certifikátů, od Křišťálové lupy 2006 a 2007, certifikátů Gold Partner Microsoft či HP až po certifikát výjimečnosti společnosti TÜV SUD Czech či loga SOAP Sdružení na ochranu spotřebitelů. CZC.cz je ryze česká firma a zaměstnává přes 130 zaměstnanců. Posláním firmy je pomáhat lidem bezstarostně objevovat a pořizovat si nové technologie. Pro více informací navštivte www.czc.cz.