ZyXEL na veletrhu BBWFE 2014

Svět dnešního spotřebitele má vysoké nároky na přenosovou kapacitu. Podle nedávno provedeného průzkumu dnes na každou domácnost připadá průměrně 5,7 zařízení připojeného k internetu. Uživatelé širokopásmového připojení přitom očekávají, že budou moci kdekoli v domácnosti sledovat několik video streamů v HD kvalitě současně, nahrávat a stahovat multimediální soubory a používat služby peer-to-peer s velkými nároky na šířku pásma pomocí drátových i bezdrátových zařízení – a to vše bez chyb a vysokých účtů. (TZ)

Vzhledem k rozšíření služeb inteligentní domácnosti a rostoucí popularitě „internetu věcí“ je k domácím sítím také připojován stále větší počet snímačů, bran a kontrolérů. A tím se dále zvyšují rostoucí požadavky na rychlost, šířku pásma a spolehlivost, které musejí poskytovatelé služeb již nyní uspokojovat. ZyXEL Communications je již dvacet pět let jedním ze světových lídrů ve vývoji síťových technologií, které mění svět a šetří práci uživatelům. Společnost ZyXEL dokonale rozumí výzvám spojeným s neustále se zvětšující poptávkou po přenosové kapacitě a rychlosti a poskytovatelům telekomunikačních služeb pomáhá udržet si náskok před konkurencí.

Špičkový výkon znamená optimální hodnotu pro zákazníka

Dokonalým příkladem toho, jak může společnost ZyXEL poskytovatelům služeb pomoci dosáhnout maximální návratnosti investic do jejich stávající infrastruktury, je vektorizace VDSL2, tedy technologie, která je ústředním prvkem nové řady zařízení VDSL CPE – VMG8924/VMG8948.

 

Vektorizace eliminuje přeslechy vznikající ve svazku VDSL2 linek a tím prakticky zdvojnásobuje dostupnou šířku pásma a téměř ztrojnásobuje pokrytí služby. Řada ZyXEL VMG8924/VMG8948, která přináší také agregaci DSL linek (bonding) a kombinované WAN rozhraní DSL/Ethernet, nabízí bezkonkurenční dostupnost spojení, flexibilitu a výkonnost. Poskytovatelům služeb tak umožňuje vytěžit maximální hodnotu z jejich stárnoucích metalických sítí.

Služby FTTx na základě řešení E2E GPON

ZyXEL nabízí také kompletní škálu řešení E2E GPON, která poskytovatelům služeb umožňují hladký přechod z DSL na optické připojení a následné zavedení služeb typu triple play na bázi technologie FTTH (Fiber to the Home – optické kabely do domácnosti) s konektivitou pro širokopásmový internet, televizi a telefon přes jediný optický spoj.

Modulární šasi produktu OLT2412/2406 dává operátorům flexibilitu, jež jim dovoluje pro své sítě zvolit a implementovat ty nejhospodárnější optické technologie a modely nasazení. Lze do něj nainstalovat až 8/4 linkových karet, dvě karty pro uplink (vzestupný spoj; pouze u modelu 2412) a dvě karty pro správu. Kromě nanejvýš 2048/1024 přípojek sítě GPON nabízí zařízení ZyXEL OLT také 32/16 aktivních optických přístupových přípojek. Navíc lze karty pro správu, karty pro uplink a napájecí moduly nakonfigurovat jako redundantní komponenty a zajistit tak ještě vyšší úroveň stability sítě.

Jedinečná škálovatelnost a flexibilita komplexní řady produktů VDLS2 a FTTx od společnosti ZyXEL vychází z jejích rozsáhlých celosvětových zkušeností se zaváděním špičkových přístupových řešení i z trvalého odhodlání pomáhat poskytovatelům služeb snižovat investiční riziko a zefektivňovat integraci sítí.

O společnosti ZyXEL Communications

Společnost ZyXEL Communications Corp., založená v roce 1989, je přední světová společnost v oboru síťových technologií, která nabízí inovativní a spolehlivá internetová řešení. Jako jeden z prvních výrobců modemů prošel ZyXEL řadou transformací v rychle se vyvíjejícím odvětví sítí. V současnosti je ZyXEL jednou z mála společností na světě, které dokáží nabídnout kompletní síťová řešení telekomunikačním operátorům, malým až středním podnikům i uživatelům v digitální domácnosti, a to v široké škále implementačních scénářů. K řešením pro telekomunikační společnosti patří zařízení pro ústředny (COE), zařízení v objektu zákazníka (CPE), síťová zařízení pro drátový i bezdrátový přístup či páteřní switche. Řešení pro malé a střední podniky i pro velké společnosti zahrnují unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN a IP telefonii. K řešením pro digitální domácnost patří zařízení pro připojení k síti a multimediální řešení