Lidové noviny po roce: rostoucí obliba mezi čtenáři a další personální posílení

Lidové noviny, které podle aktuálních výsledků jednotného výzkumu čtenosti tisku Media projekt zaznamenaly nárůst čtenářů o šest procent, posilují redakční tým příchodem dalších novinářských osobností. Do redakce míří Jan Klesla a Robert Schuster. (TZ)

„Lidové noviny, nejstarší český deník založený v roce 1893, jsou synonymem žurnalistické kvality. Při změně majitele před rokem patřily k největším vydavatelským výzvám. Jsem velmi rád, že se novému vedení redakce a jeho týmu daří přilákat zpět tradiční čtenáře Lidových novin, a dokonce získávat čtenáře nové. Svědčí o tom jak nárůst čtenosti, tak pozitivní vývoj prodaného nákladu v letošním roce,“ říká předseda představenstva mediální skupiny MAFRA Štěpán Košík.

„Redakce Lidových novin staví na původním obsahu a kvalitních novinářích. Věřím, že s posilami nejsme ještě u konce,“ říká ředitel redakce LN Veselin Vačkov.

Do ekonomické rubriky Lidových novin nastupuje 1. prosince Jan Klesla. Bude zastupovat vedoucího rubriky Jana Žižku a pracovat na nových projektech, které LN připravují na příští rok. Jan Klesla dosud působil jako ekonomický redaktor a editor Hospodářských novin se zaměřením na IT, právo a investice. Zvláště se věnoval telekomunikacím a jejich regulaci.

Posílí i zahraniční rubrika pod vedením Leony Šlajchrtové. Od 1. ledna do ní nastupuje přední odborník na Německo Robert Schuster. V minulosti působil v Českém rozhlase či v Ústavu mezinárodních vztahů. V LN se bude věnovat německy mluvícím zemím a Velké Británii.