Praha, 14. listopadu 2014 – Společnost SCEE (SONY Computer Entertainment Europe) dnes na český a slovenský trh uvedla mikrokonzoli PlayStation TV. Nový zábavní systém využívající funkci Remote Play, přináší hráčům možnost zahrát si hry PlayStation 4 na separátní televizi. (TZ)

PlayStation TV je malá a elegantní mikrokonzole, která pomocí funkce Remote Play (Dálkový přístup) umožňuje v rámci domácí sítě streamovat  hry PlayStation 4 na jakýkoli televizor s vysokým rozlišením a také hrát herní tituly pro systémy PlayStation Vita, PSP a PS one na velké obrazovce. Mikrokonzoli PlayStation TV lze v České republice pořídit za 2 799 Kč, na Slovensku za 99 eur.C:UserstestDesktopPSTV_Black_AngleB[1].gif

“PlayStation TV je novinkou rodiny PlayStation, která posouvá hraní o další krok kupředu. Díky tomuto inovativními zařízení mohou hráči streamovat herní zážitky z PS4 přímo do PS TV. V principu jde o to, že když chce někdo z vaší rodiny sledovat svůj oblíbený film na hlavní televizi, vy můžete pokračovat v hraní na PS TV na jiném televizoru. PS TV je však zařízením i pro úplně nováčky ve světě PlayStation a to díky široké paletě her, jednoduchému ovládání a příznivé ceně,“ říká Ivan Bradáč, Senior Manager PlayStation ze společnosti Sony.

C:UserstestDesktopDS4_PSTV_TV_PSV_screen[1].gif

PlayStation TV také hráčům otevírá širokou nabídku klasických her určených pro PS Vita, PSP a PS One. Mezi jinými herní klasiku jako je Crash Bandicoot, Killzone Mercenary nebo Tomb Raider. Mikrokonzole obsahuje také digitální kupon pro stažení tří her pro systém PS Vita.

Nová úroveň mobilního hraní

S funkcí Remote Play se dostává na novou úroveň také mobilní hraní pro sérii Sony Xperia Z3. Stačí připojit k domácí síti Wi-Fi chytrý telefon řady Xperia Z3 nebo tablet, a s bezdrátovým ovladačem DUALSHOCK 4 pokračovat v hraní her pro systém PS4 na zařízení Xperia i bez televizní obrazovky.