Společnost Veeam významně posiluje své postavení v regionu východní Evropy a v České republice

Praha, 18. 11. 2014 – Veeam® Software, inovativní poskytovatel řešení zajišťujících nepřetržitou dostupnost moderních datacenter™, úspěšně posiluje své postavení v České republice v roce 2014. Ve třetím čtvrtletí tohoto roku společnost Veeam zaznamenala růst o více jak 85 % v celkovém očekávaném příjmu, o 95 % v případě nových a o více jak 75% v případě obnovených licencí v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. (TZ)

Letos společnost Veeam taktéž dosáhla významných úspěchů v regionu východní Evropy jakožto průkopník trhu s  technologiemi zajišťující nepřetržitou dostupnost a jako poskytovatel řešení pro nepřetržitý provoz moderního byznysu (Always-On Business™). Celkový počet nových zákazníků ve východoevropském regionu nyní činí přes 3000, počet partnerů vzrostl ze 306 na 1206. Ve třetím čtvrtletí roku 2014 společnost Veeam zaznamenala nárůst celkových příjmů o 130 % v meziročním srovnání. Pokud jde o příjmy z předplatného nových licencí za třetí čtvrtletí 2014, ve východní Evropě Veeam vykázal meziroční nárůst o 129 %.

Obchodní úspěchy představila česká pobočka svým zákazníkům na prvním významném setkání pod názvem Veeam FoRum, které se uskutečnilo v den uvedení nové sady Availability Suite v8 v neobvyklých prostorách pražské kaple Sacre Coeur. Veeam Availability Suite™ kombinuje v daném odvětví přední technologie zálohování, obnovy a replikace dat, které poskytuje řešení Veeam Backup & Replication™, s pokročilými funkcionalitami monitoringu, reportingu a plánování kapacity Veeam ONE™, čímž svým zákazníkům zabezpečuje kontinuální provoz moderního byznysu (Always-On Business™). Pozvání na Veeam FoRum přijalo téměř sto zákazníků a zájemců o řešení Veeam.

„Výsledky za třetí čtvrtletí v regionu východní Evropy hovoří za vše. Zorganizovali jsme Veeam FoRum, náš první významný event, abychom společně s partnery oslavili naše úspěchy. Na prahu posledního čtvrtletí roku 2014 očekáváme stálý růst v návaznosti na uvedení nové sady Availability Suite v8 a hodláme posilovat propojení s obchody v regionu, abychom společně překonali takové výzvy, jako nespolehlivá ochrana dat,  ztráta dat nebo prodlevy v jejich obnově”, uvedl Martin Štětka, regionální obchodní manažer Veeam.

Společnost Veeam neustále roste a plní své závazky vůči regionálnímu obchodu, které posiluje pomocí svého úspěšného obchodního modelu. Lokální tým rozšiřuje jmenováním Ondřeje Vlacha novým channel manažerem pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Ondřej Vlach má na starosti certifikační program, který byl odstartován v červenci 2014 v rámci rozvíjejících se trhů včetně východní Evropy a České republiky. Cílem programu je vzdělávat partnery a koncové uživatele Veeam a udělovat jim certifikaci VMCE (Veeam Certified Engineers).

 

O společnosti Veeam:

Veeam® poskytuje řešení, které zajišťuje kontinuální provoz moderního byznysu (Always-on-BusinessTM) a nepřetržitou dostupnost moderních datacenter (Availability for the Modern Data Center™) s využitím virtualizace, skladování a cloud technologií. To umožní dosáhnout hodnot RTPO™ nižších než 15 minut pro všechny aplikace a data. Veeam zná výzvy, které přináší požadavky organizací na neustálou dostupnost a kontinuální provoz, a dokáže jim vyhovět pomocí řešení poskytujícího rychlou obnovu, zabránění ztrátě dat, ověřitelnou ochranu, zmírnění rizik a kompletní transparentnost. Řešení Veeam Backup & Replication™ ovlivňuje technologie moderních datacenter včetně VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, NetApp storage, a HP 3PAR StoreServ a StoreVirtual Storage, a pomáhá organizacím splňovat hodnoty RPTO, šetřit čas, zbavovat se rizik a výrazně snižovat kapitálové a provozní náklady.

Sada Veeam Availability Suite™ poskytuje všechny výhody Veeam Backup & Replication spolu s pokročilým monitoringem, reportingem a plánováním zálohovací infrastruktury. Sada Veeam Management Pack™ for System Center (MP) rozšiřuje možnosti monitorování Microsoft System Center do podnikového prostředí vSphere a nabízí také monitoring, reporting a plánování kapacity pro infrastrukturu Veeam Backup & Replication. Program Veeam Cloud Provider (VCP) nabízí flexibilní měsíční a permanentní licence, aby vyhověl potřebám poskytovatelů hostingu, řízených služeb a cloudu. Program VCP spojuje v současnosti 6 000 partnerů z řad poskytovatelů služeb po celém světě.

Veeam byl založen v roce 2006 a v současné době má přes 27 000 ProPartnerů a více než 121 500 zákazníků po celém světě. Globální centrála společnosti se nachází v Baaru ve Švýcarsku, další pobočky má společnost Veeam po celém světě. Pro více informací navštivte http://www.veeam.com/cz.