Portál iDNES.cz si drží pozici lídra trhu, získal podeváté v řadě ocenění Křišťálová lupa

Už podeváté si portál iDNES.cz, který patří do portfolia mediální skupiny MAFRA, odnesl hlavní ocenění v kategorii Zpravodajství v anketě Křišťálová lupa 2014. Ve všech dosud konaných devíti ročnících tak pokaždé v hlavní kategorii zvítězil. Letos se hlasovalo celkem ve čtrnácti kategoriích, o sedmi rozhodovala veřejnost, stejný počet volila odborná porota. (TZ)

„iDNES.cz který dle NetMonitoru měsíčně navštíví více než 4 miliony reálných uživatelů, je nejdůvěryhodnější zpravodajský portál na českém internetu, pro náročnější čtenáře je jednoznačně nejoblíbenějším zpravodajským webem a já jsem rád, že se opět podařilo potvrdit, že silný brand s kvalitním obsahem si drží svoji pozici lídra trhu,“ říká předseda představenstva mediální skupiny MAFRA Štěpán Košík.

„Děkujeme našim čtenářům za podporu i věrnost, kterou nám tímto každý rok vyjadřují. Je to pro nás velký závazek. Zároveň bych chtěl poděkovat všem členům redakce a produkce, bez kterých by iDNES.cz nikdy nebyl tam, kde je,“ řekl při přebírání ceny ve čtvrtek večer v Divadle Archa šéfredaktor iDNES.cz Ondřej Tolar.

Mediální skupina MAFRA měla mezi nominovanými i další dva zástupce: mezi zájmovými weby rodinný server eMimino.cz, který se nakonec umístil na třetím místě, a v kategorii Obsahová inspirace běžecký web RunGo.cz. Ten mezi deseti nominovanými obsadil šestou pozici.

Loni iDNES.cz proměnil dvě nominace. Kromě kategorie Zpravodajství získal také Zvláštní cenu portálu Lupa.cz za nový projekt Stratocaching, jehož je iDNES.cz spoluorganizátorem. Letos se uskutečnil už druhý ročník této unikátní akce.

Anketa Křišťálová Lupa 2014 – Cena českého internetu oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého internetu za rok 2014. Devátý ročník nejvýznamnější internetové ankety pořádá server o českém Internetu Lupa.cz. Předávání se konalo v pražském Divadle Archa, letos v trampském duchu.