IT řešení budoucnosti od Dellu pomůže zákazníkům oživit datová centra a podniky

Praha, 25. listopadu, 2014 — Dell představil novou řadu produktů a řešení, které zákazníkům po celém světě pomohou přejít k softwarově definovaným datovým centrům. Mezi nová future-ready IT řešení od Dellu patří konvergovaná architektura Dell PowerEdge FX, jež poskytuje optimální modularitu a škálovatelnost; vstupní model kompletně flashového Dell Storage SC4020; úložiště Dell Storage PS4210 Series pro vyšší výkon aplikací a lepší konektivitu v malých i středně velkých nasazeních a web-scale konvergované zařízení Dell XC Series pro integrované výpočty a podnikové úložiště. (TZ)

„V Dellu jsou zákazníci na prvním místě a my se jim snažíme dodat IT řešení, se kterými mohou změnit a pojistit svá datová centra pro budoucnost, “ říká Marius Haas, obchodní ředitel a prezident podnikových řešení Dellu. „Dnes představená řešení reprezentují odhodlání Dellu pomoci zákazníkům připravit se na softwarově definovaná datová centra a umožnit jim optimalizaci jejich pracovního prostředí pro nejrůznější potřeby.“

Cloudové výpočty, mobilita, velká data, internet věcí a softwarově definované IT činí nové IT aplikace a typy využití stále důležitějšími pro společnosti, které obvykle nadále využívají tradičních IT aplikací. Dell vytvořil novou technologii, která vyhovuje požadavkům tradičních i nových procesů aplikace IT.

„I přes opačná tvrzení, která většinou přicházejí od prodejců proprietárních serverů, nová FX architektura Dellu dokazuje, že x86 systémy neumírají,“ říká Charles King, hlavní analytik Pund-IT. „Úsilí Dellu dokazuje, že není potřeba tzv. myslet ‚Out-Of-the-Box‘. V případě FX architektury se mu totiž podařilo naprosto změnit box.“

Dell PowerEdge FX: Revoluční konvergovaná architektura nové generace boří hranice mezi tradičním a novým IT

Architektura Dell PowerEdge FX nové generace reprezentuje revoluční přístup ke konvergované infrastruktuře. Jde o jedinou modulární a škálovatelnou platformu s integrovaným serverovým úložištěm a sítí, která zákazníkům vychází vstříc po stránce použitelnosti i dostupnosti. Datová centra se vyvíjejí a kvůli existujícím požadavkům na aplikace se podniky musejí naučit využívat IT novými a zajímavějšími způsoby. Bývají však limitovány financemi. Obvykle si zákazníci vybírají z různých architektur, jež zahrnují špičkový hardware a aktuální konvergovanou infrastrukturu.

Architektura nové generace Dell PowerEdge FX je 2U skříň se šesti novými serverovými, storage a síťovými IOA zásuvkami, které ideálně pasují do šasi FX2. Revoluční FX architektura zákazníkům nabízí snadnou konfiguraci, správu a navýšení kapacity pracovního vytížení specifických bloků IT zdrojů.

Tento přístup ke konvergované infrastruktuře umožňuje využití sdíleného napájení, I/O a správy, integrovaného switchování a dosud nepřekonanou možnost hustoty v podobě až 40 2-socketových serverů v 10U skříni. Nová generace PowerEdge FX2, založená na nedávno oznámené 13. generaci server PowerEdge, nabízí také pokročilé možnosti správy systémů, které zjednodušují správu datových center.

Dell mění ekonomiku podnikových úložišť, snižuje cenu všech flashových datových polí

Dell, který jako první představil celoflashová podniková pole za cenu tradičních HDD řešení, oznámil novou flashovou konfiguraci Dell Storage SC Series za cenu €20.000, čímž se řadí mezi flashová pole s nejpříjemnější cenovkou na trhu. Vstupní konfigurace Dell Storage SC4020 je ekonomickým řešením, které oproti rotačním diskům nabízí obrovský nárůst výkonu.

Zákazníci, prahnoucí po ještě vyšším výkonu, mohou pole rozšířit a vytvořit Flash-Optimised Solution s technologií inteligentního umisťování dat. Dell SC4020 i Flash-Optimised Solutions nabízejí kompletně flashové úložiště s možností dále optimalizovat výdaje přidáním rotačních disků do daného pole. Právě v oblasti nasazování podnikových flash/SSD řešení byl Dell dva roky po sobě zvolen jedničkou v anketě SSG-NOW .

Pole Dell Storage PS Series pro menší podniky nabízejí až šestinásobný nárůst výkonu

Dell představil podnikové datové pole Dell Storage PS4210 Series. Ta přinášejí lepší výkon a pokročilé možnosti konektivity i do nižších cenových hladin. Jde o hybridní (flash a HDD) model vhodný do menších virtualizovaných datových center a vzdálených kanceláří. Pole PS4210 jsou plně kompatibilní se všemi předchozími poli Dell EqualLogic PS Series, díky kterým se Dell stal předním světovým dodavatelem iSCSI polí. Nejnovější 10GbE iSCSI pole od Dellu přicházejí s dvojnásobnou cache pamětí, dvakrát vyšším počtem portů a až šestinásobným nárůstem výkonu oproti předchozí generaci.

Dle letošní zprávy ESG měla úložiště Dell PS Series nejnižší celkovou pořizovací cenu za posledních pět let. Ve srovnání s ostatními IT dodavateli nabízí Dell svá úložiště za cenu až o 58 % nižší.

Dell podporuje nové přístupy k IT prostřednictvím web-scale kovnergovaných zařízení

Dell oznámil také celosvětovou dostupnost Dell XC Series web-scale konvergovaných zařízení, které kombinují výpočetní výkon, úložiště a hypervizor. Zařízení XC Series, poháněná softwarem Nutanix, poskytují zákazníkům IT řešení, jež nabízí podnikové úložiště pro prostředí virtualizovaných serverů a VDI. Nová zařízení jsou dostupná v pěti různých, specificky navržených variantách.

Díky XC Series mohou zákazníci řídit svá virtuální prostředí na VM úrovni, což z nich činí ideální řešení pro virtuální desktopovou infrastrukturu, výkonnou virtualizaci serverů a datová centra s několika hypervizory. XC Series doplňují široké portfolio softwarově definovaných úložišť a hyper-konvergovaných produktů pro zákazníky z oblasti virtualizace.

Nové open networking řešení od Dellu, Brocade a Intelu urychluje NFV

Společnosti Dell, Brocade a Intel oznámily plány na vytvoření řešení založených na NFV, která by měla virtualizovat a urychlit dodání podnikových služeb v rámci jednotlivých nosičů. Řešení těží z nově představené NFV platformy Dellu poháněné technologiemi Intel Open Network Platform, Intel Data Plane Developer Kit a softwarem Brocade Vyatta vRouter, jenž virtualizuje existující síťové funkce na straně zákazníka i dodavatele. Spolupráce tří IT velikánů je založena na otevřeném softwaru a standardní serverové infrastruktuře. NFV vývojáři díky ní budou moci využívat nejnovějších technologií pro vyhodnocení a vývoj komerčních řešení a pomůže snížit náklady poskytovatelům telekomunikačních služeb.

Dostupnost

  • Architektura PowerEdge FX včetně PowerEdge FX2 šasi a základních zástrček (FC630, FM120x4) bude dostupná koncem roku 2014.
  • PowerEdge FX včetně FD332, FN IOA, FC430 a FC830 budou dostupné v první polovině roku 2015.
  • Plně flashová konfigurace Dell Storage SC4020 bude dostupná začátkem roku 2015.
  • Disková pole Dell Storage PS4210  jsou dostupná již nyní.
  • Nová řada Dell XC Series web-scale konvergovaných zařízení bude pro Českou republiku a Slovensko dostupná v první polovině příští roku a přijde s podporou VMware ESXi a Microsoft Windows Hyper-V. Hypervizor Red Hat KVM a možnosti GPU budou podporovány v první polovině roku 2015.

O společnosti Dell

Společnost Dell naslouchá svým zákazníkům a přináší inovativní technologie, řešení a služby s přidanou hodnotou, kterým mohou zákazníci po celém světě důvěřovat. Pro více informací navštivte www.dell.cz