Společnost Panasonic znovu vstupuje na trh velkých panelů s 98palcovým 4K displejem

Společnost Panasonic se chystá představit svůj první profesionální velký 4K displej. LED LCD displej o úhlopříčce 98 palců přichází na trh tento měsíc a model o úhlopříčce 84 palců pak v lednu. (TZ)

Nový displej nabízí rozšířenou funkčnost ve ztížených podmínkách a zároveň poskytuje jasné a ostré zobrazení ve vysokém rozlišení.

Výrobky řady LQ70 umožňují nepřetržitý provoz, jsou vybaveny ochranným skleněným panelem na přední straně displeje a tělem vyrobeným z hliníku. Díky odolnosti proti nárazům a vibracím umožňují bezpečné a spolehlivé použití na místech, jako jsou např. dopravní uzly a nákupní centra, kde hrozí nebezpečí jejich poškození.

Zařízení je možné provozovat i na výšku, aniž by došlo k ovlivnění kvality obrazu. Tento fakt, spolu s jeho odolností, z něj dělají ideální volbu pro půjčovny audio a video zařízení, kde dochází k jeho častému převozu a instalaci.

Hana Grůzová, Marketing Manager společnosti Panasonic, říká: „Řada LQ70 poskytuje extrémně detailní a věrné zobrazení, ze kterého mohou těžit aplikace pro prodej, dopravu, řídící pracoviště a design. Díky svému rozlišení, odolnosti a snadné instalaci jsou tyto displeje perfektním řešením pro firmy, které potřebují udělat vizuální dojem.“

Displeje dovedou převzorkovat zdroje s nižším rozlišením než 4K na vyšší úroveň kvality zobrazení nebo sloučit čtyři Full HD obrazy do jednoho s vysokým rozlišením. Videa, která bylo dříve obtížné převzorkovat, jsou z optimální pozorovací vzdálenosti 1,5násobku výšky obrazovky (polovina optimální vzdálenosti u obrazovek Full HD) ostrá a jasná.

„Nové displeje mají stejné upevňovací otvory a instalační polohy jako předchozí velké displeje Panasonic, takže vyměnit starší displeje za nové s ultra vysokým rozlišením a 4K technologií je snadné,“ dodává Hana Grůzová.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje, odolné mobilní počítače a požární alarmy. S přibližně 400 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 71,5 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2014. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/