Unikátní služba myTalkey chrání citlivá data i emaily před zneužitím. Přichází s ní český start-up.

Praha, 27. listopadu 2014 – myTalkey je jednoduché, bezpečné, kompatibilní a cenově dostupné řešení pro ochranu firemních i osobních informací. Ve srovnání s jinými současnými možnostmi na trhu jde o unikátní produkt, jehož instalaci a používání zvládne opravdu každý. Uživateli stačí malá obslužná aplikace, poté si vytvoří svůj unikátní myTalkey klíč a heslo. Každý lokální i sdílený soubor, stejně jako zasílaný email, může jednoduše zašifrovat a ochránit ho tak před možným únikem a zneužitím. myTalkey využívá ověřenou šifrovací technologii RSA Encryption Standard 2048 bit, kterou nelze prolomit hrubou silou žádnou současnou technikou. (TZ)

„Firmy ani běžní uživatelé nedokáží dnešním bezpečnostním rizikům spojeným s ukládáním a sdílením dat čelit a narážejí na mnoho technologických, finančních a psychologických bariér. Ty dokážeme s myTalkey eliminovat. V České republice vidíme jen ve firemním segmentu potenciál více než 100 000 uživatelů, proniknout chceme také na trhy zemí EU,“ říká Radim Hofrichter, majitel a zakladatel myTalkey.

„Řešení myTalkey je v řadě parametrů unikátní. Jde především o fyzické oddělení dat na počítači a šifrovacího klíče a systém distribuce klíčů. Ve srovnání s jinými obvyklými řešeními na trhu nemáme přístup ke klientským datům, klíčům ani heslům a nemůžeme je tedy vidět ani poskytnout žádným třetím stranám. Ve srovnání s konkurencí je myTalkey výrazně jednodušší na instalaci a používání. Také cenová politika je nastavena tak, aby se technologie myTalkey mezi uživateli rychle šířila,“ vysvětluje Vladimír Lazecký, spoluzakladatel myTalkey a dlouholetý expert na bezpečnost IT a ochranu informací.

Hlavní výhody myTalkey

BEZPEČNOST

 • Kombinace HW klíče (na klíčence Talkey) a hesla: klíč existuje jen v Talkey, heslo zná jen držitel.
 • Dvojité šifrování (symetrická a asymetrická kryptografie), ochrana nejde prolomit ani „brute force“.
 • Společnost myTalkey nemá klíče, hesla ani data (šifruje se přímo u uživatele).
 • V případě problémů nejsou v podezření asistentky či firemní IT.

JEDNODUCHOST

 • Model „plug & mail“: zasunu Talkey a mohu normálně pracovat, není potřeba ani měnit své návyky.
 • Implementace i fungování nezatěžuje interní IT.

NEOMEZENÝ SYSTÉM A KOMPATIBILITA

 • Kdokoli se může do systému přidat – řešení se neomezuje na jednu firmu či zemi.
 • Řešení nekoliduje s dalšími systémy ochrany (u korporací může fungovat souběžně s nimi pro vybrané zaměstnance).
 • Není nutné zavádět jej plošně pro všechny: pro SME je optimální vybrat si interní uživatele a klíčové obchodní partnery.

CENOVÁ DOSTUPNOST

 • Šifrování souborů od 1725 Kč bez DPH (jednorázová platba)
 • Šifrování mailů za 248 Kč bez DPH měsíčně

Jak myTalkey funguje

 1. Uživatel si z webových stránek www.mytalkey.cz stáhne do svého počítače jednoduchou obslužnou aplikaci. Systém mu vygeneruje unikátní myTalkey klíč, který použije při finalizaci instalace.
 2. Následně zasune svůj myTalkey klíč a záložní USB kartu jednoduše do USB svého počítače a zvolí si vlastní unikátní heslo, které pak využívá k šifrování a dešifrování emailů a souborů.
 3. Šifrování emailů: uživateli se po naistalování aplikace zobrazí v jeho mailovém klientu (např. Outlook) ikony myTalkey. A od tohoto okamžiku, kdykoliv bude chtít odeslat/přijmout bezpečnou zprávu, stačí jen zasunout myTalkey klíč do USB portu. Při psaní emailu zadá email adresáta tak jako obvykle a myTalkey si sám zkontroluje, zda je možné s tímto adresátem komunikovat bezpečně. Pokud ano, automaticky to udělá.
 4. Šifrování emailu: pokud chce uživatel šifrovat soubor, klikne na něj pravým tlačítkem a v nabídce si vybere šifrování souboru, zadá heslo a soubor je zašifrovaný. Stejným způsobem postupuje, pokud chce soubor dešifrovat.
 5. Jedinečný myTalkey osobní klíč každého uživatele je uložen na myTalkey klíči, který splňuje FIPS standard (US Federal Information Processing Standards) s certifikací FIPS 140-2 level 3. To znamená, že tento kód nikdy neopustí jeho klíč a díky tomu si může být jistý, že pokud klíč ztratí nebo mu bude ukraden, nemusí se obávat, že bude zkopírován jako z běžného USB flash disku, apod. Certifikát uživatele zůstane nepřístupný každému, kdo nezná přihlašovací heslo. Navíc, pokud by se zloděj pokusil do klíče dostat, po neplatném zadání hesla více než 3x, se klíč automaticky vymaže. Zálohu klíče má pouze uživatel, takže můžete dále bezpečně komunikovat.