ELKO EP zvyšuje životní úroveň i v Maďarsku

Holešov, 28. listopadu 2014 – Maďarská pobočka české společnosti ELKO EP (ELKO EP Hungary), která je lídrem trhu v oblasti inteligentních elektroinstalací pro chytré domy iNELS, se aktivně zapojila do CSR projektu „Megszépül a városom” (v překladu Zkrásní se mé město). Společně s dalšími šesti společnostmi ze stavebního odvětví, které tvoří asociaci Építkezemfelújítok, zrealizovaly a financovaly revitalizaci veřejného parku ve městě Veszprém, které leží asi deset kilometrů severně od Balatonu. (TZ)

„Město Veszprém se stále vyvíjí. Je pro nás velmi důležité, abychom se o prostory, které slouží k společenskému životu, starali a obnovovali je. I touto cestou děkuji jménem občanů města za podporu těchto společností. Děkujeme, že přispěly k obnovení Alzbetinuvho aleje,” uvedl Gyula Porga, viceprimátor města Veszprém.

Náklady na revitalizaci parku přesáhly částku 18 milionů Kč. Asociace Építkezemfelújítok, vyhlásila v polovině listopadu nové kolo projektu k obnově veřejných prostor, jehož realizace je plánovaná na jaro 2015.

„Asociace Építkezemfelújítok je kromě tohoto projektu aktivní i v oblasti poradenství pro drobné stavebníky. Radí například při rekonstrukcích domů a bytů, úsporách energií nebo při instalacích pro chytré domy. Stavebníkům nabízí další výhody včetně slevových kuponů,” doplnil Kiss Olivér, ředitel pobočky ELKO EP Hungary.

ELKO EP působí na maďarském trhu od roku 2004. Obrat společnosti každoročně roste v průměru o 15 %. Rostoucí zájem je o inteligentní elektroinstalaci iNELS, designové domovní vypínače a zásuvky řady Logus, stejně jako o další elektrotechnické výrobky včetně relé.

ELKO EP patří mezi nejvýznamnější evropské hráče v oboru domovních i průmyslových elektroinstalací a inteligentních elektroinstalací pro domy iNELS Smart Home Solutions. Tato ryze česká společnost zaměstnává v současnosti více než 240 zaměstnanců. Společnost exportuje do 66 zemí světa a má sedm zahraničních poboček. V roce 2013 dosáhl obrat společnosti 375 milionů korun. Společnost ELKO EP se stala Firmou roku 2012 ve Zlínském kraji. Více informací naleznete na webových stránkách www.elkoep.cz a www.inels.cz.