VSHosting vstupuje do největšího datového uzlu na světě DE-CIX

Společnost VSHosting vstupuje do německého peeringového datového centra DE-CIX (www.de-cix.net) ve Frankfurtu, které je v současné době největším datovým peeringovým uzlem z hlediska počtu připojených operátorů a datového toku na světě. (TZ)

DE-CIX obsluhuje více než 3500Gbps mezinárodního datového toku ve špičce (tzn. například 10x více než český NIX a 50x více než slovenský SIX) a propojuje stovky velkých celosvětových telekomunikačních a internetových operátorů.

VSHosting je první českou a slovenskou hostingovou firmou, která do peering centra DE-CIX vstupuje a bude zde napřímo zapojena a propojena s největšími světovými operátory. Pro klienty provozující své servery u VSHosting, to znamená unikátně kvalitní mezinárodní internetovou páteřní konektivitu s velice nízkými odezvami, což přináší výhodu zejména těm, kteří své projekty provozují i za hranicemi České republiky. Klientům, provozujícím své projekty a aplikace na serverech či cloudu VSHosting, tak odpadá také nutnost pořizovat různé CDN služby pro urychlení načítání stránek v zahraničí.

Po dokončení technické implementace zapojení do DE-CIX tak bude VSHosting připojen napřímo v celkem třech peeringových datových uzlech v Evropě ve třech různých zemích (NIX.CZ – Česká republika, SIX.SK – Slovenská republika, DE-CIX – celoevropský významný peeringový uzel- Německo).

VSHosting vznikl v roce 2006 jako hostingová společnost, která se úzce specializuje na komplexní provoz velkých internetových projektů a provoz cloudových systémů. Dnes se stará o téměř 3000 serverů s projekty z celého světa, přičemž z České republiky se jedná o nejvíce navštěvované projekty, bankovní servery, největší české eshopy a servery stovek firem zabývajícími se vývojem a provozem webových aplikací. Od roku 2013 VSHosting také aktivně připravuje expanzi na americký trh včetně vytvoření lokálního technologického zázemí vč. datového centra v Texasu a výhledově plánuje expanzi do Brazílie.