Předvánoční test odolnosti SquareTrade: menší tablety vydrží více

PRAHA, 9. prosince 2014 –  Společnost SquareTrade®, přední poskytovatel pojišťovacích služeb, dnes prezentovala výsledky testu odolnosti 10 populárních tabletů.  Nejodolnějším proti poškození se stal Samsung Galaxy Tab S 8.4 (s nejnižším skóre 3,3 bodu), přičemž nejméně odolným se stal Tmax 9 HD (s nejvyšším skóre 8,2 bodu). (TZ)

Žebříček odolnosti porovnává aktuální tablety na trhu s ohledem na riziko jejich poškození při běžných nehodách. Během testování se hodnotí klíčové prvky jako provedení předního a zadního panelu, konstrukce hran a použité materiály, velikost, hmotnost, koeficient tření, odolnost proti vodě a proti pádu. Celkové skóre odolnosti SquareTrade doplňuje tradiční recenze o simulaci každodenních rizikových situací, které mohou nastat při používání tabletů.

Video popisující testování odolnosti ve společnosti SquareTrade naleznete zde.

„Poprvé jsme vzali 10 populárních tabletů, provedli jsme na nich všechny dílčí testy a zjistili, že na velikosti skutečně záleží. Tato cenově poměrně nákladná zařízení toho umí stejně jako švýcarský armádní nůž, avšak ani zdaleka tolik nevydrží. Jeden z tabletů se během testování doslova rozpadl na dva kusy,“ řekl Kevin Gillan, managing director SquareTrade v Evropě. „Na rozdíl od testů odolnosti chytrých telefonů, kde zpravidla kraluje Apple, v tomto případě se celkovým vítězem stal tablet Samsung Galaxy Tab S 8.4.“

Skóre odolnosti SquareTrade je postaveno na základě řady faktorů, od fyzikálních charakteristik až k výsledkům testů pádem, ponoření do vody a skluzu. Čím vyšší skóre na stupnici 1 – 10 zařízení obdrží, tím vyšší je riziko jeho poškození v důsledku nehody.

Celkově nad očekávání dobře uspěly kompaktnější tablety, a to zejména v testu pádem a testu ponoření do vody – mnohem lépe než větší modely jako například Microsoft Surface Pro 3 nebo Tmax 9 HD. Velmi dobře si vedly voděodolný Sony Xperia Z3 (se skórem 4 bodů) a Apple iPad Mini 3 (4,4 bodu). Hůře dopadly populární modely Samsung Galaxy Tab S 10.5 (6 bodů) a Apple iPad Air 2 (6,1 bodu), které ztratily zejména v testech skluzu a pádu.

Hlavní poznatky testu odolnosti:

  • Větší tablety jsou méně odolné než ty menší a zároveň jsou náchylnější k poškození vodou.
  • Vítěz testu Samsung Galaxy Tab S 8.4 uspěl především v testu pádem a ponoření do vody, což z něj učinilo nejodolnější tablet předvánočního trhu.
  • Nejdolnějším produktem v oblasti low-end tabletů se stal Asus Memo Pad 7, který si vedl velmi dobře ve většině dílčích testů.

O SquareTrade

SquareTrade je předním poskytovatelem služeb rozšířené záruky, kterou využívá milióny zákazníků pro svou rychlost a kvalitu. SquareTrade poskytuje ochranu mobilních zařízení, notebooků, tabletů a dalších produktů spotřební elektroniky před následky poruch, náhodných poškození a běžných incidentů. Na rozdíl od zastaralých záručních konceptů jsou služby  SquareTrade přizpůsobeny potřebám současných zákazníků a využívají inovativních technologií k dodávce služeb s nulovým počtem stížností. SquareTrade má více než 200 000 fanoušků na Facebooku a pravidelně získává oborová ocenění a pětihvězdičková hodnocení za své služby. Přední maloobchodní společnosti po celém světě nabízejí produkty SquareTrade, díky čemuž zvyšují svůj obrat a získávají spokojené zákazníky. SquareTrade je soukromě vlastněná společnost, jejími investory jsou Bain Capital a Bain Capital Ventures. Centrála firmy SquareTrade je v San Francisku a evropské sídlo v Londýně. Pro více informací navštivte  www.squaretrade.com.