Google Business Group Kolín se stala oficiální komunitou

Kolínská odnož Google Business Group se oficiálně stala aktivní komunitou. Celkově tak patří mezi pouhá čtyři města v České republice, kterým se to prozatím povedlo. A navíc ještě v součtu s polskou Varšavou k jediným místům v celé Evropě. (TZ)

Podmínek pro zaktivnění skupiny bylo několik, ale ta nejdůležitější zahrnovala pořádání dvou komunitních akcí do půl roku. Kolín tuto podmínku splnil už po třech měsících, a tak se v prosinci  zařadil k Praze, Brnu a Ostravě, které už jsou aktivní. Do budoucna plánuje dalších několik neformálních setkání, a to nejbližší by se mohlo uskutečnit už v lednu, nebo únoru příštího roku.

Google Business Group po celém světě podporuje rodící se komunity, které mají zájem o podnikání, ale nejen o něj. Organizátoři se snaží vybudovat ve svém městě a jeho okolí komunitu, která se bude pravidelně scházet a za pomoci různých přednášek či workshopů se naučí něco nového a potká lidi se stejnými zájmy. Nejvíce těchto skupin existuje v Indii nebo Brazílii, a právě Česká republika patří mezi státy s velkým zájmem o tuto činnost. V přípravě na zaktivnění je ještě dalších osm českých měst z různých koutů republiky.