Více než polovina evropských podniků neposkytuje zaměstnancům bezdrátové připojení k internetu

Více než 50 % podniků v České republice, Německu, Švédsku, Nizozemsku a Spojeném království zaměstnancům v kanceláři neposkytuje přístup k zařízením pro bezdrátovou konektivitu. Nezávislý průzkum mezi 2 500 evropskými kancelářskými pracovníky, objednaný společností ZyXEL a provedený firmou Censuswide, ukázal, že si podniky v celé Evropě nechávají ujít příležitosti, když se spokojují s nekvalitním připojením. (TZ)

Pouze 45 % zaměstnanců uvedlo, že má v kanceláři k dispozici bezdrátové připojení, a jeden z deseti konstatoval, že mu špatná konektivita zabránila uzavřít některé prodejní transakce. To svědčí o tom, jak záporný dopad na rostoucí podnik může mít nekvalitní IT. Kromě toho 15 % pracovníků uvedlo, že má špatná konektivita vliv na jejich schopnost dosahovat prodejních cílů, a 25 % souhlasilo s tvrzením, že jim brání v plnění termínů.

Zpráva obsahující úplné výsledky průzkumu spolu s doporučeními pro malé a střední podniky, jak zlepšit konektivitu, je k dispozici zdarma na webových stránkách společnosti ZyXEL.

Dopad špatné konektivity na podniky

* Výsledky jsou založeny na evropských průměrech.

Průzkum zjistil i pozitivní informace o tom, že podniky zavádějí nové technologie a flexibilní způsoby práce. Téměř 40 % respondentů například uvedlo, že mají možnost pracovat z domova, a 25 % z nich používá cloudová řešení jako Salesforce.com, Dropbox či Google Drive (Disk Google). Ukazuje se tedy, že existuje poptávka, aby firmy, a zejména malé a střední podniky, využívaly nové technologie. Některé však zaostávají, mají-li své zaměstnance podpořit poskytnutím kvalitní základní infrastruktury pro připojení a zabezpečení.

Martin Bratičák, Head of Channel CEE společnosti ZyXEL, komentoval výsledky průzkumu slovy: „Jsme svědky šíření vysokorychlostní konektivity v celé Evropě, rostoucího zavádění cloudových služeb a přechodu k mobilním formám práce. Pro malé a střední podniky to vše představuje příležitost ke zvýšení produktivity a zlepšení služeb pro zákazníky. Chtějí-li se této příležitosti chopit, musejí však tyto firmy investovat do spolehlivého a zabezpečeného vysokorychlostního připojení, a tedy zaměstnancům umožnit, aby těžili z flexibilních způsobů práce a trendu BYOD. Zaměstnanci díky tomu mohou pracovat způsobem, který jim nejlépe vyhovuje – a to vede k rychlejším reakcím na požadavky zákazníků a potenciálně také k většímu uspokojení z práce.“

O společnosti ZyXEL Communications

Společnost ZyXEL Communications Corp., založená v roce 1989, je přední světová společnost v oboru síťových technologií, která nabízí inovativní a spolehlivá internetová řešení. Jako jeden z prvních výrobců modemů prošel ZyXEL řadou transformací v rychle se vyvíjejícím odvětví sítí. V současnosti je ZyXEL jednou z mála společností na světě, které dokáží nabídnout kompletní síťová řešení telekomunikačním operátorům, malým až středním podnikům i uživatelům v digitální domácnosti, a to v široké škále implementačních scénářů. K řešením pro telekomunikační společnosti patří zařízení pro ústředny (COE), zařízení v objektu zákazníka (CPE), síťová zařízení pro drátový i bezdrátový přístup či páteřní switche. Řešení pro malé a střední podniky i pro velké společnosti zahrnují unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN a IP telefonii. K řešením pro digitální domácnost patří zařízení pro připojení k síti a multimediální řešení.