Nové kompaktní fotoaparáty Nikon

Amsterdam, Nizozemsko, 14. ledna 2015 Společnost Nikon dnes posílila svou populární řadu kompaktních fotoaparátů COOLPIX o tři nové přírůstky: propojitelný COOLPIX S3700 s vestavěným připojením Wi-Fi1 a technologií NFC2 pro snadné sdílení na sociálních médiích, stylový COOLPIX S2900 s 20 miliony pixelů a malým štíhlým tělem, a jednoduše použitelný COOLPIX L31 s 16 miliony pixelů, který poskytuje za všech okolností vynikající výsledky. (TZ)

Sdílení na sociální média nebylo nikdy snazší než s fotoaparátem COOLPIX S3700 s 20 miliony pixelů – vysoce kvalitní snímky lze díky technologiím Wi-Fi1 a NFC2 sdílet pouhým klepnutím fotoaparátem do chytrého zařízení. O snadné zachycení veškerých akcí na snímcích a HD videosekvencích se postará objektiv s 8násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom3 rozšířit až na 16násobný. Dlouhá výdrž baterie vám umožní fotografovat v okamžiku, kdy to budete nejvíce potřebovat, a funkce Vylepšení vzhledu vám zaručí, že všechny autoportréty i skupinové snímky budou vypadat skvěle za všech okolností!

COOLPIX S2900 s 20 miliony pixelů umožňuje stylové fotografování každodenních činností – vejde se snadno do kapsy nebo kabelky, je dostupný v řadě barevných provedení a nabízí jednoduché ovládání. Objektiv s 5násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom3 rozšířit až na 10násobný, umožňuje snadno pořídit vynikající makrosnímky a automatická volba motivových programů pro optimální nastavení fotoaparátu zaručuje brilantní snímky jednoduchým stisknutím tlačítka. Funkce záznamu HD videosekvencí zachytí veškerou rodinnou zábavu a funkce Panoráma s asistencí se postará o působivé snímky krásných scenérií.

Pořízení dobrých snímků nemusí být složité – fotoaparát COOLPIX L31 s 16 miliony pixelů je snadno použitelný, spolehlivý a dostupný. A také poskytuje skvělé výsledky. Objektiv s 5násobným optickým zoomem je ideální pro pořízení kvalitních portrétů a záznam HD videosekvencí samostatným tlačítkem umožňuje snadné přepnutí mezi fotografováním a videosekvencemi. Speciální efekty fotoaparátu jsou inspirací pro tvůrčí přístup k fotografování a snadno dostupné tužkové baterie AA umožňují pokračovat ve fotografování bez ohledu na to, kam právě cestujete.

Ines Bernardesová, produktová manažerka fotoaparátů COOLPIX u společnosti Nikon Europe, komentuje dnešní uvedení nových fotoaparátů: „Bez ohledu na to, jestli jste velkými příznivci sdílení na sociálních médiích, rádi fotografujete každodenní život nebo pouze chcete zachytit důležité okamžiky
s rodinou a přáteli, vždy vám nabídneme nový fotoaparát COOLPIX. Všechny přístroje jsou stylové, kompaktní a vybavené množstvím funkcí pro zábavné fotografování a získání snímků vynikající kvality. Tyto nové fotoaparáty jsou konstruovány tak, aby se staly perfektním doplňkem vašeho životního stylu.“

Stylové propojení do sociálních médií

Pokud patříte mezi příznivce aktuálních módních trendů a sociálních médií, je pro vás skvělou volbou COOLPIX S3700. Vypadá skvěle, pořizuje vynikající snímky a umožňuje okamžité sdílení jednoduchým klepnutím fotoaparátem do chytrého zařízení s podporou NFC2. Přenos snímků dovoluje rovněž samostatné tlačítko Wi-Fi1, takže budete kdykoli moci poslat snímky na sociální média – bez ohledu na to, kde se právě nacházíte.

Výkon mnoha milionů pixelů

Fotoaparáty COOLPIX S3700 a COOLPIX S2900 jsou vybaveny obrazovými snímači CCD s 20 miliony pixelů, COOLPIX L31 nabízí 16 milionů pixelů. Vysoký počet pixelů u všech fotoaparátů znamená ostré snímky s brilantními detaily – perfektní pro zvětšování nebo tisk ve velikosti plakátů.

Maximální přiblížení ke každé akci

Propojitelný fotoaparát COOLPIX S3700 je vybaven 8násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom3 rozšířit na 16násobný, zatímco fotoaparát COOLPIX S2900 je vybaven 5násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom3 rozšířit na 10násobný. Fotoaparát COOLPIX L31 je vybaven 5násobným optickým zoomem. Pořizování detailních snímků výrazů ve tvářích osob je tak hračkou, stejně jako perfektní kompozice skupinových snímků a zachycení libovolné akce.

Pohyblivé vzpomínky

Nové fotoaparáty COOLPIX jsou bez ohledu na jejich pestrá barevná provedení a kompaktní rozměry seriózními přístroji, které produkují brilantní snímky a plynulé videosekvence. Přepnutí mezi pořizováním statických snímků a videosekvencí je snadné, takže vám neunikne žádná magická událost. Již nikdy nezmeškáte žádný důležitý okamžik s rodinou a přáteli!

Souhrn klíčových vlastností

COOLPIX S3700

Vestavěné připojení Wi-Fi a podpora NFC: Sdílejte snímky a videosekvence prostřednictvím chytrého zařízení s funkcí NFC2 jednoduchým klepnutím fotoaparátem nebo přenášejte snímky za pomoci samostatného tlačítka Wi-Fi1.

Štíhlé a stylové provedení: Fotoaparát je dostatečně kompaktní na to, aby bylo možné mít jej stále při sobě, nabízí kvalitní povrchovou úpravu a je dostupný v množství působivých barevných provedení.

Objektiv NIKKOR s 8× optickým zoomem: Širokoúhlý objektiv je vybaven 8násobným optickým zoomem, který lze pro lepší zachycení libovolných akcí rozšířit s využitím funkce Dynamic Fine Zoom3 až na 16násobný.

Obrazový snímač CCD s 20 miliony pixelů: Vysoký počet pixelů znamená ostré snímky s brilantními detaily – perfektní pro zvětšování nebo tisk ve velikosti plakátů.

Panoráma s asistencí: Pro snadné získání úchvatných panoramatických snímků stačí jen svisle nebo vodorovně panorámovat fotoaparátem v režimu Panoráma s asistencí.

Záznam HD videosekvencí: Stisknutím samostatného tlačítka lze zaznamenávat videosekvence ve formátu HD (720/30p). Redukce vibrací během záznamu videosekvence zaručí stabilní obraz i při použití dlouhých ohniskových vzdáleností.

 

COOLPIX S2900

Obrazový snímač CCD s 20 miliony pixelů: Obrazový snímač s velkým počtem pixelů zaručuje, že vždy získáte brilantní snímky s působivými detaily – ideální pro zvětšování.

Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem: Objektiv s 5násobným optickým zoomem, který lze
s využitím funkce Dynamic Fine Zoom3 rozšířit až na 10násobný, zaručuje snadné pořízení vynikajících skupinových snímků a krásných snímků ve velkém měřítku.

Záznam HD videosekvencí: Pokud se vyskytne nějaký magický okamžik, budete vždy připraveni jej zachytit na HD videosekvenci (720p) stisknutím samostatného tlačítka záznamu videosekvence.

Panoráma s asistencí: S funkcí Panoráma s asistencí, která zkombinuje pořízené snímky v jediný působivý panoramatický snímek, získáte skvělé snímky všech scenérií, které budete obdivovat
o dovolených.

16 motivových programů: Vyberte typ fotografovaného motivu a fotoaparát automaticky přizpůsobí své nastavení pro dosažení perfektního snímku.

Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu: Rychlé a přesné automatické zaostřování usnadňuje získání brilantních snímků automatickým rozpoznáním a zaostřením fotografovaného objektu.

COOLPIX L31

Snadné použití: Fotoaparát nabízí přehledné rozmístění tlačítek a Snadný auto režim, který optimalizuje veškerá nastavení pro získání perfektních snímků za všech okolností.

Obrazový snímač CCD s 16 miliony pixelů: Vždy zachytí brilantní snímky s jasnými detaily – ideální pro tvorbu zvětšenin z oblíbených snímků.

Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem: Pomocí 5násobného optického zoomu, který vás přiblíží každé akci, se snadno přizpůsobíte libovolným snímacím podmínkám.

Záznam HD videosekvencí: Videosekvence oživí každé vzpomínky – zaznamenejte ty své na HD videosekvencích (720p) jednoduchým stisknutím tlačítka.

Komfortní grip: Pokud fotoaparát padne dobře do rukou, je stabilnější a umožní vám dosáhnout kvalitnějších snímků. Přehledné rozmístění tlačítek rovněž zjednodušuje ovládání.

Tužkové baterie AA: Tužkové baterie AA seženete všude bez ohledu na to, kam budete cestovat. Můžete tak pokračovat ve fotografování bez starostí s nabíjením baterií.

1Před použitím této funkce je nutné do chytrého zařízení nainstalovat aplikaci Nikon Wireless Mobile Utility (kompatibilní s operačními systémy iOS a AndroidTM).

2Technologie Near Field Communication (NFC) pracuje s kompatibilními chytrými telefony a tablety
s operačním systémem AndroidTM (Android 4.0 nebo novější). Před použitím této funkce je třeba nainstalovat aplikaci Nikon Wireless Mobile Utility a nastavit přenos snímků.

3Funkce Dynamic Fine Zoom dále 2× prodlužuje ohniskovou vzdálenost při použití nejdelší optické ohniskové vzdálenosti objektivu za současného zachování maximálního rozlišení obrazu.

Další informace viz Nikon.cz, Nikonblog.cz a Facebook Nikon CZ