Responzivní web Českého rozhlasu navrhuje Dobrý web

Praha, 2. února 2015 – Dobrý web, přední hráč mezi českými agenturami pro digitální marketing, zvítězil ve výběrovém řízení Českého rozhlasu na návrh responsivních layoutů 16 typových stránek webu www.rozhlas.cz. (TZ)

„Český rozhlas přechází na nový CMS Drupal, který nám umožní nasadit plně responzivní podobu webu. Vyjdeme tak vstříc potřebám našich uživatelů, kterých už nyní chodí na rozhlasový web z mobilů a tabletů přes 20 procent,“ říká Alexandr Pícha, ředitel Centra Nová média ČRo, a dodává: Dobrý web to nebude mít jednoduché. Náš web je asi nejnáročnější mediální platformou v Česku – responzivní layout musí vyhovět potřebám více než dvaceti celoplošných, speciálních a regionálních stanic a mnoha specializovaným projektům a nejrůznějším multimediálním službám Českého rozhlasu.“

O základní podobě klíčových prvků rozhodne inspirační analýza webu, která přinese responzivní řešení pro nejrozmanitější a unikátní typy obsahu na webu Českého rozhlasu. Ve druhém kroku se stanoví tzv. breaking points webu s ohledem na skupiny rozlišení a optimální čtení na všech zařízeních a rozkreslí se wireframy. Cílem je vytvoření návrhů 16 typových plně responzivních stránek webu Českého rozhlasu. Každá stránka bude mít navržené wireframy ve všech svých velikostních variantách.

O Dobrém webu

Dobrý web jedinečným způsobem propojuje své více než desetileté know-how v oblasti digitálního marketingu a zkušenosti své mezinárodní UX divize ExperienceU. Díky této unikátní kombinaci je Dobrý web ideálním partnerem při návrhu a realizaci komplexních digitálních strategií pro firmy působící nejen na českém trhu. Dobrý web ale také pořádá pravidelná školení a semináře, jeho specialisté se účastní prestižních konferencí a pravidelně publikují v odborných titulech.

Více informací naleznete na www.dobryweb.cz.

Sledujte Dobrý web také na sociálních sítích: Facebook, Twitter, LinkedIn či Google+.