Praha je druhou nejlepší kongresovou destinací v regionu

3. února 2015 – Praha se opět umístila na předních příčkách žebříčku kongresových destinací v rámci svého regionu a získala další ocenění Meeting Star za rok 2014. Praha toto ocenění získala již minulý rok, kdy se umístila na prvním místě s celkovým počtem 4,64 bodů. Letos se stejným počtem bodů obsadila druhé místo z celkem 45 hodnocených destinací. Nejlepší destinací minulého roku se stal Istanbul, na třetím místě se umístil Dubrovnik. (TZ)

Cenu Meeting Star každoročně uděluje slovinský časopis Kongres, který se zaměřuje na oblast kongresové turistiky střední a jihovýchodní Evropy. Při hodnocení destinací jsou brána v potaz tato kritéria: přírodní a kulturní faktory, všeobecná a dopravní infrastruktura, turistická a kongresová infrastruktura a marketingová komunikace. Redakční rada časopisu dále přihlédla k aktuálnímu umístění destinací na světovém žebříčku ICCA a seznamu měst podle kvality života zveřejňovaném každoročně firmou Mercer.

Ceny byly předány vítězům během slavnostního zahájení veletrhu Conventa 2015 ve slovinské Lublani ve středu 21. ledna 2015. Cenu za Prahu převzal zástupce společnosti GUARANT International, která je členem Prague Convention Bureau, oficiálním zástupcem Prahy v oblasti kongresové turistiky.

Prague Convention Bureau je oficiálním reprezentantem Prahy v oblasti kongresové turistiky. Je neziskovou organizací spolupracují s českými orgány cestovního ruchu, která nabízí účinnou pomoc při pořádání konferencí, setkání, seminářů, výstav nebo motivačních akcí v Praze. Naším posláním je propagovat Prahu jako jednu z předních evropských kongresových destinací.