Na veletrhu ISE 2015 představuje Toshiba novou, vylepšenou videostěnu – pro extrémně velké projekce vysoké kvality

Praha, Česká republika, 11. února 2015 – Toshiba Europe GmbH oznamuje na veletrhu ISE 2015 svou nejnovější řadu videostěn. Profesionální uživatelé si budou moci vybrat ze dvou modelů (TD-X552X a TD-X552M) ten, který lépe vyhovuje jejich požadavkům. Produkt je ideální pro ty, kteří vyžadují provoz v režimu 24/7 a plnou kontrolu nad správou obsahu a nastavením. (TZ)

Jednoduše řešená velkoformátová videostěna

Části videostěny společnosti Toshiba mohou být použity samostatně nebo jako součást větší konfigurace. Díky tomu zapadnou do každého prostoru. Celkově až ze stovky displejů (10 x 10) lze sestavit působivou konfiguraci. Vizuály ve vysokém rozlišení, v rozložení na výšku či na šířku, tvoří díky ultratenkým rámům (3,5 mm) pro oko atraktivní, celistvou plochu.

Oba zmíněné modely navíc umožňují rozlišení v UHD (Ultra High Definition) až do konfigurace 2 x 2, a to bez nutnosti speciálního vybavení. V takovém případě je možné použít pro všechny displeje jediný vstup DisplayPort 1.2a a není třeba obstarat každý jednotlivý displej zvlášť.

Vysoký jas pro živé barvy

Na výběr budou modely TD-X552X a TD-X552M, z nichž oba nabízejí špičkovou kvalitu obrazu s vysokým jasem, který zachovává viditelnost obrazu i ve velmi osvětlených prostorách. Hodnota jasu pro model TD-X552X je 700 cd/m2, pro TD-X552M pak 500 cd/m2. Oba typy mají pozorovací úhel 178° pro co největší zásah.

Snadná správa obsahu

Videostěna od Toshiby má pro jednoduchou správu obsahu bez nutnosti dalšího externího zařízení nově vestavěný přehrávač. Je použitelný pro přehrání obrázků, hudby i videa přes USB, což obchodníci jistě ocení.

Skvělá konektivita displejů, včetně RS-232/LAN, umožní uživateli přístup k obsahu z různých zdrojů, a tím i velkou svobodu při ovládání. Slot OPS (Open Pluggable Specification) usnadňuje nastavení bez kabelů a přehrávacích zařízení. Při propojení se standardním PC vytváří OPS chytřejší a bezpečnější digital signage řešení.

Oba modely displejů pro videostěnu, TD-X552X a TD-X552M, budou v Evropě k dostání v druhé polovině roku 2015.

Videostěny Toshiba:

 • Displej: 1920 x 1080 Direct LED, IPS
 • Šíře rámu: 3,5 mm (3,8 mm aktivní plochy obrazu)
 • Pozorovací úhel: 178°
 • Jas:
  • 700 cd/m2 – TD-X552X
  • 500 cd/m2 – TD-X552M
 • Zabudované reproduktory (10W + 10W)
 • USB media player
 • OPS slot
 • Funkce vnitřní diagnostiky
 • Konektivita – vstupy: DVI-D (s HDCP) x 1, HDMI® x 2, DisplayPort x 1, RS232 x 1, LAN (RJ-45) x 1
 • Konektivita – výstupy: DVI-I x 1, DisplayPort x 1, Audio mini-jack x 1, RS232 x 1, jack pro externí reproduktor (L/R) x 1, průchozí IR x 1
 • Kensington lock port

Toshiba on-line

Specifikace a popis nejnovějších produktů společnosti Toshiba včetně dalších informací naleznete na stránkách http://www.toshiba-czech.com/. Pro obrázky, poslední tiskové zprávy a další materiály navštivte http://www.toshiba-czech.com/press/.

Všechny uvedené ochranné známky jsou majetkem svých příslušných vlastníků.

Přesné specifikace produktů závisí na konkrétním modelu a dostupnosti v místě prodeje.

O společnosti Toshiba

Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů. Toshiba Group přináší inovace do širokého portfolia produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty včetně LCD televizorů a notebooků, retailová řešení, elektronická zařízení jako polovodiče či produkty a materiály pro ukládání dat, dále sociální systémy infrastruktury včetně systémů pro výrobu elektřiny, inteligentních komunitních řešení, zdravotnických zařízení, eskalátorů, výtahů a domácích spotřebičů.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 590 firem s více než 200 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 6,5 bilionů jenů (63miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese: www.toshiba.co.jp/index.htm .

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německu je pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.