Panasonic nově definuje kategorii středně odolných notebooků

Uvedením notebooku Toughbook CF-54 společnost Panasonic nově definuje kategorii středně odolných notebooků. Je určen pro použití při diagnostice v automobilovém průmyslu a pracovníkům v terénu, kteří se specializují hlavně na opravy a údržbu v uzavřených prostorách. Notebook Toughbook CF-54 je jeden z nejtenčích a nejlehčích** středně odolných notebooků Toughbook ve své kategorii. Používá procesor Intel® CoreTM vProTM 5. generace, který přináší vyšší výkon a menší spotřebu energie. (TZ)

Fotografie naleznete zde: http://bit.ly/1vI4BKw

Notebook Toughbook CF-54 posouvá hranice své kategorie – je asi o 50 % tenčí a o 25 % lehčí než současný lídr trhu v této kategorii**. Je vybaven procesorem Intel® CoreTM i5-5300U vProTM 5. generace (s vyrovnávací pamětí 3 MB, rychlostí 2,3 GHz až 2,9 GHz s technologií Intel® Turbo Boost), který přináší vyšší výpočetní výkon, lepší zpracování grafiky a nižší spotřebu energie ve srovnání s procesory 4. generace. Notebook Toughpad CF-54 má všechny vlastnosti nutné k tomu, aby se stal novým etalonem. Ti, kdo potřebují ještě vyšší výkon, mohou zvolit procesor Intel® CoreTM i7 vProTM.

Křišťálově jasné displeje

14,0” displej je dodáván s HD rozlišením (1366×768), Full HD (1920×1080) nebo Full HD s kapacitním multidotykovým panelem. Přináší zřetelný obraz se zobrazením podrobností, vyžadovaný různými pracovníky v terénu. Lze také využít samostatnou grafickou kartu AMD FireProTM M5100, která dále vylepšuje grafický výkon. Notebook CF-54 je dodáván s nejnovější verzí operačního systému Windows 8.1 Pro s možností použití Windows 7 Professional (k dispozici prostřednictvím downgrade z operačního systému Windows 8.1 Pro).

„Tento nejnovější model notebooku Toughbook nově definuje kategorii středně odolných notebooků,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer divize Panasonic Computer Product Solutions. „Tenký design a možnosti přizpůsobení spolu s odolností z něj dělají nový etalon středně odolných počítačů pro pracovníky v terénu v odvětví automobilů, terénních služeb, veřejných služeb, telekomunikací a obrany.“

Nejlepší v kategorii středně odolných notebooků

Přestože se jedná o středně odolné zařízení, je notebook Toughbook CF-54 nejlépe chráněným notebookem ve své kategorii s pláštěm ze slitiny hořčíku na všech stranách, plnohodnotnou ochranou klávesnice a displeje proti polití a krytem se šestiúhelníkovou texturou pro maximální ochranu při nárazu. Dokáže odolat pádu z výšky až 76 cm. Snadnému použití pomáhá i rukojeť pro přenášení a notebook lze snadno označit logem společnosti.

S jedinou baterií dokáže tento notebook pracovat až 11 hodin. Tento neúnavný pracovník splňuje požadavky současných zaměstnanců v terénu a je vybaven možností výměny baterie za provozu, což znamená, že jej lze nepřetržitě používat a nemusí se vypínat při výměně baterie. Je možné též použít 2. baterii*, čímž se doba provozu prodlouží až na 18 hodin.

Úplná konektivita a modularita

Pro pracovníky v terénu, kteří se neustále přemisťují, je schopnost flexibilní konektivity na cestách důležitou podmínkou. Notebook Toughbook CF-54 je vybaven s kompletní sadou rozhraní, jako jsou konektor LAN, VGA* a HDMI pro projektory, tiskárny a displeje, sériová port True Serial* pro připojení ke starším systémům, porty USB 3.0 a 2.0* a slot pro SD kartu. Pro rychlý přenos dat slouží bezdrátová síť Wi-Fi a/b/g/n/ac (až 866 Mb/s) a Bluetooth® v4.0. Zařízení je dodáváno s dokovacím konektorem pro umístění do vozidla nebo na stůl, s volitelnou duální anténou* 4G LTE*, s bezkontaktní čtečkou čipových karet*** a se čtečkou otisků prstů***.

Tento modulární notebook Toughbook má také nejrozsáhlejší možnosti konfigurace ze všech středně odolných notebooků vytvořených společností Panasonic. Lze využít univerzální slot a podle požadavků zákazníka jej osadit jednotkou DVD, 2. baterií, slotem pro PC karty, dodatečnými USB sloty nebo čtečkou čipových karet. Navíc je k dispozici také samostatný konfigurovatelný port*, který lze použít pro 2. LAN port, odolný USB port, GPS nebo 4. USB 2.0. port.

Model s HD rozlišením je standardně dodáván s pevným diskem 500 GB, modely Full HD (s dotykovou obrazovkou i bez ní) standardně používají disk SSD o kapacitě 128 GB. Pokud je zařízení vybaveno kamerou, jedná se o webovou kameru s rozlišením 2 megapixely*, jejíž pomocí lze zajistit komunikaci kdekoliv a za jakýchkoliv podmínek. Snadné použití ve tmě zajišťuje podsvícená* klávesnice.

Klid při práci

Na všechny notebooky Toughbook se vztahuje tříletá záruka na veškeré závady hardwaru u systémů, které byly používány k zamýšlenému účelu a pětiletá záruka na náhradní díly se závazkem provedení opravy do 96 hodin. Lze využít i dalších rozšířených služeb včetně: Rozšířené záruky (4./5. rok), záruky proti náhodnému poškození, záruky na baterii (3/4/5 let) a záruky na pevný disk.

Cena a dostupnost

Notebook Toughbook CF-54 bude dodáván (z výroby) od konce února 2015.

Model Toughbook CF-54 HD (s 500 GB HDD) – od 1544 €

Model Toughbook CF-54 Full HD (se 128 GB SSD) – od 1792 €

Model Toughbook CF-54 HD s dotykovou obrazovkou (se 128 GB SSD) – od 2247 €

Další informace naleznete na webu: www.toughbook.eu

* Doplněk

** Od 13. února 2015 v kategorii středně odolných konstrukcí počítačů s LCD obrazovkou větší než 13″

*** Konfigurovatelný výběrem mezi bezkontaktní čipovou kartou a čtečkou otisků prstů.

 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. PSCEU si klade za cíl zlepšovat pracovní prostředí firemních profesionálů a zvyšovat efektivitu a výkonnost jejich organizací. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 500 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.
Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 68 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2013. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/