Panasonic přinesl na veletrh ISE 2015 řadu inovací

Schopnost společnosti Panasonic přinášet inovace byla prezentována minulý týden na veletrhu ISE v Amsterodamu na působivém stánku o rozloze 600 m². Byly zde představeny nové technologie, které budou utvářet budoucnost profesionálních zobrazovacích řešení. (TZ)

Fotografie mappingu na elektromobil Tesla jsou zde: http://bit.ly/1JnbRBp

Nejtišší ve své třídě

Panasonic představil jednočipový DLP™ projektor s vysokým jasem, který je nejtišší ve své třídě. Projektor DZ780 je díky svému kapalinovému chladicímu systému, který snižuje provozní hlučnost na pouhých 30 dB při plném výkonu světelného zdroje, ideální pro nonstop videoprezentace ve veřejném prostoru, ale i pro odvětví pronájmu AV techniky či pořádání akcí.

Dvoulampový projektor se světelným výkonem 7 000 lumenů a rozlišením WUXGA nabízí množství funkcí, které jsou obvykle vyhrazeny pro prémiové projektory do velkých prostor.

„Jsme první, kdo v projektoru této třídy nabízí takové funkce, což náš model DZ780 jasně odlišuje od konkurence,“ řekla marketingová manažerka společnosti Panasonic Hana Grůzová.

Kompaktní a nejlehčí projektor svého druhu na světě

Panasonic uvedl výrobní verzi svého laserového projektoru s rozlišením 4K, s technologií Quad Pixel Drive a světelným výkonem 10 000 lumenů.

Projektor PT-RQ13K, který společnost poprvé představila na veletrhu ISE vloni, je nejkompaktnější a nejlehčí projektor svého druhu na světě. Použitá technologie Quad Pixel Drive přináší mimořádně detailně vykreslenou „filmovou“ kvalitu obrazu s rozlišením 4K.

Kromě tohoto modelu společnost Panasonic rovněž představila tříčipové DLP™ laserové projektory PT-RZ12K a PT-RS11K se světelným výkonem 12 000 lumenů.

Projektory RQ13K a RZ12K vzaly konkurenci vítr z plachet svým kontrastním poměrem 20 000:1. To společně s vysokým rozlišením z nich dělá favority pro velké výstavní prostory, představení využívající projekce nebo velké firemní akce.

Čtyřlampový projektor DZ21K Evo Series se třemi DLP™ čipy

Řada DZ21K Evo vychází z nejúspěšnějšího projektoru s vysokým jasem v Evropě, který byl vyvinut pro slavnostní zahajovací ceremoniál londýnské olympiády v roce 2012 a který si získal velkou oblibu mezi firmami zabývajícími se pronájmem projekční techniky a pořádáním nejrůznějších akcí.

Kromě výkonného čipu DMD, jenž umožňuje dosáhnout frekvence 120 Hz, společnost u modelu Evo vylepšila optickou jednotku, což přineslo lepší zaostření a následně i zvýšení čistoty obrazu a zlepšení rozlišení a kontrastu.

Mezi další inovace patří připojení jediným LAN kabelem DIGITAL LINK™, dva vstupy 3G-SDI (pouze PT-DZ21K2, PT-DS20K2) a nově vyvinutý systém vylepšení obrazu (Detail Clarity Processor) zaručující přesnější reprodukci obrazu.

Displeje Panasonic slibují více velikostí panelů, tenčí rámečky a větší konektivitu

Společnost Panasonic představila na veletrhu ISE 2015 tři nové řady profesionálních digitálních zobrazovacích panelů, které nabízejí nejvyšší spolehlivost ve své třídě, jasný a živý obraz a výjimečnou flexibilitu.

Tři nové řady obsahují celkem deset Full HD displejů s LED podsvícením – prémiová řada LF80 disponuje jasem 700 cd/m2, standardní řada LF8 má jas 500 cd/m2 a základní řada LFE8 má jas 350 cd/m2.

Řady LF80 a LF8 jsou vybaveny robustními panely využívajícími technologii IPS, která poskytuje široký pozorovací úhel a vynikající odolnost proti vypalování obrazu. Jsou zkonstruovány pro nepřetržitý provoz. Díky šířce rámečku pouhých 12 mm a hloubce menší než 60 mm lze u řady LFE8 řetězově propojit až 10 displejů pomocí DVI-D. Nastavení displejů lze naklonovat pomocí USB flash disku.

Řada LFE8 je také vybavena LED podsvícením a poskytuje vysoce kvalitní obraz při nízké spotřebě energie. Displeje lze sestavit do videostěny o rozměrech 5 x 5 displejů s podporou funkce pro zvětšení obrazu. Mají šířku rámečku 7,5 mm, podporují režim provozu na výšku a klonování nastavení pomocí USB flash disku.

Displeje Panasonic nevyžadují složitou kabeláž ani set-top boxy. Jsou vybaveny vestavěným přehrávačem Simple Signage Player, který dokáže dekódovat video celé řady formátů uložené na paměťovém zařízení USB.

Displeje řady LF80 podporují připojení DIGITAL LINK™, které umožňuje přenos videa 1080/60p, zvuku a ovládacích povelů pomocí jediného kabelu LAN na vzdálenost až 100 metrů.

Kromě řady LFE8 jsou všechny displeje vybaveny funkcí automatického přepínání na záložní vstup signálu videa v případě výpadku hlavního vstupu.

„Ohromující zářivost v jasném okolním osvětlení, vynikající spolehlivost a všestrannost těchto displejů nám umožňuje vytvářet působivé digitální zobrazovací instalace ještě snáze a s nižšími náklady než kdykoli dříve,“ říká Hana Grůzová. „Špičková konektivita a propracovaný design budou přesvědčivými faktory pro všechny, kdo se chystají osvěžit svůj vizuální komunikační systém.“

Řady LF80 a LF8 (úhlopříčky 42″, 49″ a 55“) se začnou dodávat v červenci 2015, řada LFE8 (úhlopříčky 43″, 48″, 55″ a 65″) od května 2015.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 500 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 68 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2013. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/