Canon rozšiřuje svoji řadu síťových kamer o devět nových, vysoce výkonných zařízení

PRAHA, 5. března 2015 – Canon Europe oznamuje rozšíření své produktové řady síťových bezpečnostních kamer o devět nových modelů. Nové, vysoce výkonné kamery jsou ideální pro širokou škálu vnitřních i vnějších prostředí včetně sledování maloobchodů, veřejných prostranství nebo důležité infrastruktury. Canon u všech těchto kamer používá nový vysoce citlivý snímač CMOS a širokoúhlé objektivy s moderní technologií ultra nízkého rozptylu a s antireflexní povrchovou úpravou, díky které dosahuje vysokého standardu výkonu            i ve špatných světelných podmínkách. (TZ)

Nejnovější přírůstky do produktové řady síťových kamer značky Canon pokrývají všechny třídy těchto zařízení včetně modelů pro venkovní a vnitřní použití, kamer typu PTZ (Pan, Tilt and Zoom – otáčení, naklánění i zoom), pevných kopulových a pevných box kamer.

Nové kamery typu PTZ přináší uživatelům větší rozsah zoomu a umožňují tak lepší identifikaci a vynikající výkon ve špatných světelných podmínkách. Nejnovější modely pro venkovní použití se mohou pochlubit certifikací odolnosti vůči vandalům dle třídy IK10, která zajišťuje bezproblémový provoz ve všech podmínkách. Provedení pouzdra kamery a materiál těla umožňují v případě venkovních kamer provoz ve větším teplotním rozsahu, a podporují tak použití v různorodých prostředích.

U všech nových kamer redefinoval Canon nastavení kvality obrazu a optimalizoval je        pro kódování dle standardu H.264. Součástí zařízení je navíc i nová technologie ADSR (Area-specific Data Size Reduction), která přináší větší kontrolu nad šířkou přenosového pásma – v zorném poli mohou uživatelé vybrat až 8 oblastí pro nahrávání v rozlišení HD. Nahrávání   ve zbývajících oblastech využije standardní rozlišení. Tato nová technologie pomáhá snižovat celkové náklady na infrastrukturu a ukládání dat.

Vyspělá technologie objektivů

Díky nejnovější technologii značky Canon, kterou tato společnost navrhla s cílem nabídnout uživatelům maximální výkon, využívají nové síťové kamery Canon dva typy optických prvků – čočky High UD a Super UD. Typ Super UD minimalizuje nekonzistenci zaostřování v rámci viditelného a infračerveného spektra a pomáhá tak udržet přesné zaostření i vysoké rozlišení při změně osvětlení. Typ High UD eliminuje chromatickou aberaci a současně umožňuje zmenšit celkovou velikost objektivu. Nové modely jsou prvními síťovými kamerami značky Canon, které tuto technologii využívají.

„Video-sledování je dnes základním nástrojem v boji proti kriminalitě a má významný podíl na zvýšení bezpečnosti,“ říká Miloš Bejblík, marketingový ředitel společnosti Canon CZ          a Canon Slovakia. „Průmysl s kamerovými systémy prochází velmi rychlým vývojem               a pro integrátory je velmi důležitá možnost nabídnout zákazníkům řešení, vhodná pro jejich specifická prostředí a podnikatelské požadavky. Naše nové kamery jsou fantastickým přírůstkem do rodiny sledovacích zařízení a nabízí vysokou kvalitu obrazu i ve špatných světelných podmínkách. Naplňujeme tak přání trhu, který u této kategorie kamer požaduje kvalitní obraz bez nutnosti navyšování šířky přenosového pásma.“

 

Nová řada síťových kamer je kompatibilní jak s profilem S standardu ONVIF, který usnadňuje integraci s většinou platforem pro správu video-obsahu, tak i s profilem G pro nahrávání, vyhledávání a přehrávání záběrů z kamer s podporu lokálního ukládání obsahu.

 

„Systémovým integrátorům i zákazníkům nabízí naše nové kamery vlastnosti, které neustále se vyvíjející trh s bezpečnostními řešeními aktuálně vyžaduje – od vhodného formátu a skvělého výkonu přes vysokou odolnost až po shodu s předpisy a splnění certifikačních podmínek. Díky tomu jsou tyto nové kamery naprosto špičková zařízení vhodná pro video-sledování vnitřních i venkovních prostor,“ dodává Miloš Bejblík.

 

Jedinečné vlastnosti jednotlivých modelů zahrnují:

Kamery typu PTZ s plynulým otáčením v rozsahu 360°:

  • Modely VB-R11VE a VB-R10VE (pro venkovní použití) / VB-R11 (pro vnitřní použití): Tyto kopulové „Speed Dome“ kamery typu PTZ jsou odolné vůči vandalům a mohou se pochlubit 30násobným zoomem, plynulým otáčením v rozsahu 360˚, okamžitým přetočením hlavy kamery pomocí funkce auto flip, inteligentním automatickým sledováním zaostřeného objektu, širokoúhlým pohledem 58,4° a velmi přesným řízením otáčení a naklánění rychlostí 450˚ za sekundu. Tyto vlastnosti zajišťují, že organizace mohou efektivně sledovat všechna svá prostranství. Kamery využívají nové krokové motory s technologií Micro-Step, které jsou ve srovnání s dosavadními mechanismy pohonu sedmkrát přesnější, třikrát rychlejší a mají pětkrát větší hodnotu zrychlení, a zároveň tyto nové motory nabízejí vyšší míru ovládání a odolnosti. Součástí nejvyšších modelů těchto kopulových kamer je detekce typu Intruder and Scream, která umožňuje vyvolat poplach při zjištění narušitelů prostoru nebo při neobvykle hlasitých zvukových projevech. Mezi důležité vlastnosti patří i velmi vysoká odolnost vůči všem povětrnostním podmínkám.

Pevné kopulové kamery:

  • Modely VB-M641VE a  VB-M640VE (pro venkovní použití) / VB-M641V a VB-M640V (pro vnitřní použití): Tyto špičkové venkovní i vnitřní kopulové kamery značky Canon se mohou pochlubit 2,4násobným zoomem, objektivem s korekcí pro infračervené spektrum a se světelností F/1,4, ultra širokoúhlým pohledem 111,5°
    a certifikací odolnosti vůči vandalům dle třídy IK10. V případě vyššího modelu je opět k dispozici detekce typu Intruder and Scream. V případě modelů VB-M641VE a VB-M640VE mohou integrátoři zákazníkům nabídnout i volitelnou vyhřívací jednotku, která umožňuje použití kamer i při nízkých teplotách. Oba tyto modely jsou tak ideální pro nasazení v náročných povětrnostních podmínkách.

Pevné skříňkové kamery:

  • Modely VB-M741LE / VB-M740E: Venkovní pevné box kamery využívají objektiv    s 2,4násobným zoomem a ultra širokoúhlým pohledem 113.4º. Kamery se mohou pochlubit vysoce kvalitním obrazem v noci i ve dne a jsou vhodné pro video-sledování mimořádně chladných a nebezpečných venkovních prostor. Součástí nejvyššího modelu je i vestavěné infračervené LED přisvícení, které umožňuje natáčení ve tmě.

Zákazníci, partneři z oblasti správy video obsahu a systémoví integrátoři mohou další informace o síťových kamerách značky Canon získat na adrese: http://cpn.canon-europe.com.

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí           v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.